Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Grzegorz Armatowski

17:10

piątek,

29 maja 2020

Powstał specjalny poradnik, który pomaga kobietom podczas rozwodu. "Czasem potrzebna jest profesjonalna pomoc"

"Rozwód dla kobiet w pytaniach i odpowiedziach psychologa i prawnika" - taką publikację wydały Małgorzata Ciuksza i Anna Koziołkiewicz-Kozak z Gdańska. E-book ma ułatwić przejście przez proces rozstania między małżonkami. Co w nim znajdziemy, dlaczego warto go przeczytać i skąd wziął się pomysł na napisanie takiego poradnika?

Gościem Grzegorza Armatowskiego była współautorka publikacji mecenas Anna Koziołkiewicz-Kozak.

- Pomysł pojawił się dosyć spontanicznie. Jakiś czas temu przeczytałam amerykańską publikację o tym, jak radzić sobie podczas rozwodu z osobą mającą pewnego rodzaju zaburzenia. Było tam również wiele wskazówek uniwersalnych i pomyślałam sobie, że brakuje u nas czegoś takiego. Czułam, że to może być bardzo pożyteczne i praktyczne narzędzie dla osób zmagających się z sytuacją rozstania bądź rozwodu - przyznała Anna Koziołkiewicz- Kozak.

- Czasem w rozwodach nie ma wyjścia i trzeba coś twardo wywalczyć. Są jednak osoby, które chcą przez to przejść jak najbardziej suchą nogą, nie mocząc także dzieci w tej rozwodowej rzece. Niektórzy poradzą sobie, mając wsparcie rodziny i najbliższych, ale bywa, że potrzebna jest też pomoc profesjonalna - dodaje autorka poradnika.