Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Anna Rębas

17:10

środa,

20 maja 2020

Będą zmiany w obchodach 100-lecia szkolnictwa morskiego na UM. "Z kilku punktów musieliśmy zrezygnować"

Uniwersytet Morski przygotowuje się do wielkiego jubileuszu stulecia szkolnictwa morskiego. Właśnie w tych dniach miały się rozpoczynać specjalne wydarzenia. Część spotkań, debat, wystaw i koncertów, w związku z pandemią, została odwołana. Na czerwiec uczelnia szykuje jednak bardzo interesujący program. W czwartek poznamy także nazwisko nowego rektora Uniwersytetu Morskiego.

Między innymi o tym opowiedziała Annie Rębas Agnieszka Czarnecka, pełnomocnik rektora do spraw mediów Uniwersytetu Morskiego.

- Epidemia zmieniła nasze funkcjonowanie. Pokrzyżowała szyki nie tylko wykładowcom i administracji, ale też studentom. Jeśli chodzi o jubileusz, to rzeczywiście, z kilku punktów musieliśmy zrezygnować, między innymi z występu chóru z Columbia University. Liczymy, że ich koncert uda się zrealizować w innym terminie, może w grudniu. My dalej przygotowujemy się do jubileuszu, bo liczymy, że skoro od 18 maja poluzowano restrykcje, to do czerwca będą mogły odbyć się te oficjalne uroczystości - zdradza Agnieszka Czarnecka.

(Fot. Materiały prasowe/Radosław Czaja, fot. Archiwum prywatne)