Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Artur Kiełbasiński

08:30

wtorek,

10 grudnia 2019

Czy zakaz handlu w niedziele powinien być uszczelniony? "Nie chodzi o zaostrzenie prawa, a o elementarną uczciwość"

Jak wygląda sytuacja pracowników w handlu i czy do skutku dojdzie ewentualne zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę ze względu na sklepy, które przedstawiają się jako placówki pocztowe i dzięki temu pozostają otwarte? Gościem Dnia był Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący "Solidarności", z którym rozmawiał Artur Kiełbasiński.

- To nie chodzi o zaostrzenie prawa, a o elementarną uczciwość wobec tych, którzy nie mogą "być pocztą" - mówił Tadeusz Majchrowicz. - Krajowy Sekretariat Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń o to dba. Bardziej trzeba patrzeć na to pod kątem uczciwości wobec tych, którzy stosują polskie prawo - mówił gość Radia Gdańsk.


Artur Kiełbasiński poruszył też temat sporu o tablice z postulatami sierpniowymi. NSZZ "Solidarność" chce, by ECS przekazało je jego placówce. Gdzie powinny znajdować się historyczne tablice z 21 postulatami?

- Spór o tablice mnie bardzo dziwi i śmieszy - mówił Tadeusz Majchrowicz. - Pewna grupa chce sprowadzać wszystko do polityki. Przecież to nie jest tak, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce zabrać je na przykład na ul. Nowogrodzką. Chcemy po prostu, aby te oryginalne tablice były tam, gdzie być powinny. W sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie nie ma biletów. To jest miejsce historyczne, gdzie podpisano porozumienia sierpniowe - mówił wiceprzewodniczący.