Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

17:10

piątek,

29 listopada 2019

Dyrektor Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku w przededniu inauguracji instytucji: "Jesteśmy otwarci na wszystkich"

1 grudnia zostanie otwarte Oblackie Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku. Wydarzenie połączone będzie z uroczystym, ponownym poświęceniem kościoła św. Józefa. Warto zauważyć, że pomieszczenia, które będą teraz miejscem imprez kulturalnych i edukacyjnych, nigdy wcześniej nie były udostępniane mieszkańcom Gdańska.

Gościem Andrzeja Urbańskiego był ojciec Marcin Szafors, Dyrektor Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku. 


- Kościół św. Józefa to bardzo ważna świątynia dla Gdańska. Początek historii tego miejsca sięga końcówki XIV wieku. Wiemy, że wtedy przybyli do nas karmelici. W najbliższą niedzielę nastąpi ponowne poświęcenie tej świątyni. Oblackie Centrum Edukacji i Kultury stanie się kolejnym miejscem na mapie kulturalnej Gdańska, gdzie będą organizowane różne wydarzenia i inicjatywy związane z szeroko pojętą edukacją i kulturą. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy będą chcieli przyjść, pomedytować, obejrzeć jakąś wystawę lub wziąć udział w jakimś koncercie. A że obowiązuje nas ciągłość projektu unijnego, to wszystko to u Oblatów będzie dostępne za darmo - mówił o. Marcin Szafors.