Gość Dnia Radia Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

17:10

wtorek,

08 października 2019

Starogardzianie doczekają się obwodnicy? Arwid Żebrowski: "W ramach programu budowy 100 autostrad, rząd wybuduje 5 obwodnic na Pomorzu"

- Rząd PiS w ramach programu budowy 100 autostrad wybuduje przynajmniej 5 obwodnic na Pomorzu - mówi Arwid Żebrowski. Zdaniem kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, jedną z najpotrzebniejszych inwestycji tego w regionie jest budowa wyczekiwanej przez mieszkańców obwodnicy Starogardu Gdańskiego.

Wczoraj w Tczewie i Starogardzie Gdańskim mówił pan o potrzebie budowy obwodnicy Starogardu. Mieszkańcy tego miasta czekają na to od lat. Teraz się uda? - pyta prowadzący audycję Jarosław Popek.

- W ramach programu rządowego budowy 100 autostrad, którą ogłosili premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński, będzie wybudowanych 100 obwodnic na terenie kraju. Przynajmniej 5 obwodnic znajdzie się na Pomorzu. (...) Najważniejszą dla mnie w tej chwili obwodnicą, która jest potrzebna mieszkańcom, jest obwodnica Starogardu Gdańskiego. Mówię to z całym przekonaniem. Oczywiście nie można zapominać o obwodnicy Trójmiasta. Jest to inwestycja bardzo duża i na pewno wszyscy zauważają potrzebę jej powstania - mówi Arwid Żebrowski.

Kandydat zaznacza, że uciążliwości związane z przejazdem przez Starogard Gdański są "koszmarem" kierowców. Potrzebę powstania obwodnicy argumentuje także wzrostem zadymienia związanym z blokującymi wyjazdy z bocznych ulic "sznurami pojazdów" oraz dewastacją budynków, która następuje w wyniku wibracji spowodowanych dużym natężeniem ruchu.

Czy Starogardzianie doczekają się obwodnicy. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 


puch