Good morning Gdańsk

Prowadzi:  Ewelina Potocka i Chris Farman

11:05

sobota,

08 czerwca 2019

Praca jest istotnym elementem naszej codzienności. Jak to, co robimy zawodowo, wpływa na nasze życie?

Rozpoczęcie nowej pracy jest istotnym i emocjonalnym wydarzeniem. Jak wygląda jej szukanie? Czy osoby, które nie są z Polski, mają większe problemy ze znalezieniem tutaj zatrudnienia? A jak jest z pracą sezonową? To konieczność, czy można ją traktować jako oderwanie od szarej rzeczywistości?

- W moim przypadku nie było specjalnie trudno znaleźć pracę. Zaczynałam w studenckiej gazecie i tak, praca za pracą, poznawałam nowych ludzi i nawiązywałam znajomości, które są bardzo istotne - wspomina Ewelina Potocka.

- Nadchodzi lato i wiele osób raczej w tym czasie unika pracy. Ja też się do nich zaliczam. W Polsce wspaniale jest to, że macie dwa miesiące wakacji. Sporo osób jedzie w tym czasie za granicę i spędza lato w innym kraju. Nie zapominajmy też o tych, którzy przyjeżdżają do Polski między innymi po to, żeby tutaj pracować. Bywa tak, że przez cały rok jesteś zatrudniony w biurze, ale w lato chcesz robić coś innego. Możesz na przykład sprzedawać lody na plaży. Sam bym tak z chęcią zrobił - rozmarzył się Chris Farman.