Good morning Gdańsk

Prowadzi:  Ewelina Potocka i Chris Farman

11:05

sobota,

11 maja 2019

"Jest sporo wyrażeń, które w języku angielskim brzmią zupełnie inaczej". Jakie obce zwroty lubimy najbardziej?

Tym razem Ewelina i Chris rozmawiali o ulubionych słowach w języku obcym. Dlaczego jedne wyrażenia lubimy bardziej, a inne mniej? Czasami kryje się za nimi jakaś ciekawa historia, bywa, że nie mają swojego odpowiednika w języku używanym na co dzień, a najczęściej po prostu brzmią oryginalnie lub zabawnie.
- W języku polskim nie mamy odpowiednika słowa "whatever". Możemy powiedzieć "cokolwiek" albo "obojętnie" ale to nie jest chyba dokładnie to samo. Jest sporo wyrażeń, które w języku angielskim brzmią zupełnie inaczej. Mogę powiedzieć "I'm easy" ale to nie będzie znaczyło, że "jestem łatwy". To są dwa zupełnie różne znaczenia - śmieje się Chris Farman.

- Jednym z moich ulubionych angielskich wyrażeń jest "bling-bling". Kryje się za tym pewna historia. Byłyśmy z koleżanką na wycieczce w Londynie i poszłyśmy do klubu dla Afroamerykanów w Brixton. Wszyscy tam uwielbiali to wyrażenie! Cały czas słyszałyśmy "bling-bling sweetie", "bling-bling sugar"! Co to oznacza? Nie mam pojęcia! - opowiada Ewelina Potocka.