Good morning Gdańsk

Prowadzi: 

11:05

sobota,

13 kwietnia 2019

Bierki, Monopoly czy Scrabble? O ulubionych grach Polaków i Brytyjczyków

13 kwietnia przypada Światowy Dzień Scrabbli. W tym szczególnym dniu Ewelina Potocka i Chris Farman rozmawiali o tym, jakie są ulubione gry Polaków i Brytyjczyków.

- Scrabble to fantastyczna rozgrywka polegająca na układaniu słów. Została wynaleziona prawie sto lat temu, bo w 1930 roku. To zabawa dla osób w każdym wieku, która łączy pokolenia - mówiła Ewelina. - Nigdy nie grałem w Scrabble. Chyba nie jestem wystarczająco inteligentny na tę grę. Brytyjczycy, mimo że posługują się bardzo poprawnym językiem angielskim, to chyba nie są takimi fanami Scrabbli jak Amerykanie - żartował z kolei Chris.

MONOPOLY, CLUEDO CZY BIERKI?

Jak dodał Chris, jego ulubioną grą jest Monopoly. - Możesz zdominować całą rodzinę. Gra toczy się godzinami - mówił. - Kupujesz nieruchomości, pobierasz kaucję, zastanawiasz, tracisz pieniądze - wyliczała Ewelina.

Chris zauważył, że Brytyjczycy oprócz Monopoly, lubią także grę w Cluedo. - Chodzi o to by rozpoznać mordercę, narzędzie i miejsce zbrodni - tłumaczył. Jak z kolei dodała Ewelina, jedną z ulubioną gier Polaków są bierki, czyli po angielsku Pick up sticks. - To bardzo stara gra, pochodząca z XVIII wieku - podkreśliła.