Głos pracownika

Prowadzi:  Olga Zielińska

12:30

poniedziałek,

07 września 2020

Kierownik Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku apeluje: "szukaj pracy zgodnej z twoimi predyspozycjami"

Nie każdy je w sobie odkrył, a są naprawdę pomocne przy poszukiwaniu pracy. Warto przed zmianą zatrudnienia poznać swoje talenty. Dlaczego? O tym Alicja Samolewicz-Jeglicka rozmawiała z Karioną Chamier-Ciemińską, kierownikiem Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku.


- Jak odkryć swoje talenty? Przede wszystkim skorzystać z poradnictwa zawodowego, które realizujemy w Centrum Rozwoju Talentów. Dlatego że taka rozmowa ze specjalistą w tej dziedzinie zdecydowanie pomaga trafnie zbilansować swój potencjał. Ale też warto umieć obserwować i doświadczać różnych rzeczy i sprawdzać, w czym jestem dobry, co mnie interesuje, co lubię robić, bo to bardzo często wskazuje na to, co jest naszą wewnętrzną predyspozycją - powiedziała Kariona Chamier-Ciemińska.

- Jako doradcy zawodowi zdecydowanie mówimy: szukaj pracy zgodnej ze swoimi predyspozycjami. To nasze wewnętrzne talenty, bo one dają nam przewagę we wszystkim. Po pierwsze możemy stać się mistrzami w tym, co robimy. Po drugie, będziemy lubić to, co będziemy robić. Będziemy tym zainteresowani - dodała kierownik Centrum Rozwoju Talentów.

W audycji mówiono również o pierwszych spostrzeżeniach nauczycieli w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i tendencjach na rynku pracy dotyczących elastycznego zatrudnienia. 

fot. Unsplash/Amy Hirschi