Fabryka reportażu

Prowadzi: 

21:30

poniedziałek,

06 marca 2017

Chcą spełnić swój amerykański sen i pokazać, że wózek to nie przeszkoda. Możesz im pomóc

Mają szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Orlando. Pierwsza w naszym kraju i w Europie taka grupa – cheerleaderek pełno i niepełnosprawnych marzy, by spełnić swój amerykański sen. Dziewczyny z Flex Pomorze i Galaxy Team połączyły swoje siły i walczyć będą o tytuł najlepszych na świecie w konkurencji ParaCheer.
To kategoria łącząca pełnosprawne zawodniczki z niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Odwiedziłam dziewczyny na jednym z bardzo intensywnych treningów, w których uczestniczą. Dziewczyn na wózkach jest w drużynie siedem, od 9 do 19 roku życia. Do Orlando pojedzie ich trzydziestka (dziewczyny na wózkach muszą mieć opiekunów).

W reportażu poznajemy dziewczyny, ale chodzi też o to, żeby namówić słuchaczy do ich wsparcia. Mistrzostwa Świata Cheerleaders odbędą się w Orlando między 26 a 28 kwietnia 2017 roku.  Wszyscy możemy pomóc dziewczynom w zbieraniu funduszy na wyjazd do Orlando. Potrzebują 65. tysięcy złotych. Zbiórka trwa na www.wspolnyprojekt.pl. Wystarczy wybrać Projekt Orlando.

Reportaż Magdy Świerczyńskiej-Dolot.