Fabryka reportażu

Prowadzi:  quellio_cron

22:00

czwartek,

15 grudnia 2016

Z cyklu Artyści: Michał "Skinny" Skórka. Człowiek-orkiestra z pierwszą płytą solową

Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista w jednym - taki jest Michał "Skinny" Skórka.

Swoją karierę muzyczną zaczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini, znany m.in. z muzyki do filmu "Galerianki".  

"SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ"

Michał wydał właśnie swoją pierwszą solową płytą, "The Skin I'm In", na którym znajduje się 12 utworów, z których kilka jest prezentowanych w audycji. - Album jest ukazaniem każdej emocji jaką przeżywałem pisząc, komponując i nagrywając te utwory - mówi artysta. Tytuł płyty, który można przetłumaczyć jako: "Skóra, w której żyję" najlepiej o tym świadczy. 

NIE TYLKO MUZYKA

Wszystkie teksty są napisane i wyśpiewane w języku angielskim. "Skinny" jest bowiem anglistą - lektorem i  nauczycielem języka angielskiego, a uczenie to jego ważna poza muzyką pasja. Mieszka i pracuje w Słupsku, a częste podróże pociągiem to okazja do pochłaniania książek, ale i do interesujących rozmów, które nasz bohater uwielbia.

Nasza rozmowa odbyła się 12.12, co dodatkowo przy 12 utworach na płycie "The Skin I'm In" daje okazję do rozważań numerologicznych.


Posłuchaj audycji:


Małgorzata Żerwe