Fabryka reportażu

Prowadzi:  quellio_cron

11:36

poniedziałek,

05 grudnia 2016

Ofiara stanu wojennego doczeka się pomnika. Matka i siostra wspominają zamordowanego w reportażu "Twarz Brata"

Antoni Browarczyk zginął 17 grudnia 1981 r. Był jedną z pierwszych ofiar stanu wojennego. Miał zaledwie 20 lat. Został trafiony strzałem w głowę podczas rozpędzania demonstracji w Gdańsku pod KW PZPR. Był kibicem Lechii Gdańsk. Rodzina i przyjaciele postawią w miejscu zbrodni pomnik.Pomnik mający formę płaskorzeźby zostanie odsłonięty 13 grudnia na Targu Rakowym w parku M. Konopnickiej.

NOWE FAKTY W SPRAWIE ŚMIERCI ANTONIEGO BROWARCZYKA

W sprawie tej śmierci pojawiają się też nowe fakty. Świadek Jarosław Dziubek twierdzi, że chłopak został zastrzelony na Targu Drzewnym. Dotychczas sądzono, że Browarczyka zabito tam gdzie stanie pomnik, rodzina liczy na kolejne informacje o miejscu śmierci Antka.

 

odznaczenie1Nadane pośmiertnie odznaczenie. Fot. Radio Gdańsk/Anna Rębas


"TWARZ BRATA" W FABRYCE REPORTAŻU O 21.05

Anna Rębas odwiedza siostrę chłopaka Grażynę Browarczyk-Matusiak i jego mamę Mariannę Browarczyk Wracają wspomnienia. Grażyna wyciąga akordeon, który kiedyś mama kupiła Antoniemu. Gra i śpiewa. Niestety, czasem trudno powstrzymać łzy. Jak się okazuje, czas nie leczy ran. Mija 35 lat od tej zbrodni, a jej pamięć wśród bliskich jest bardzo bolesna.

Posłuchaj reportażu Anny Rębas "Twarz Brata":


Anna Rębas/puch

Zobacz Galerię