Dobrze mieszkaj

Prowadzi: 

13:05

czwartek,

02 marca 2017

Mieszkanie na wynajem. Kto kupuje i za ile?

Coraz więcej osób kupuje w Trójmieście mieszkania na wynajem. Ten trend jest coraz bardziej wyraźny - ocenili deweloperzy i agenci nieruchomości uczestniczący w targach, które niedawno odbyły się w Ergo Arenie.

Gośćmi Iwony Wysockiej w audycji Dobrze Mieszkaj były Joanna Toporek i Katarzyna Krawczyn z firmy Tyszkiewicz Nieruchomości.

MAM GOTÓWKĘ I CHCĘ ZAINWESTOWAĆ

Rynek nieruchomości mocno się zmienia. Jakie trendy teraz obserwujemy? Na ile jest on inny od tego z grudnia czy ze stycznia i lutego ubiegłego roku? - pytała prowadząca audycję.

- Najbardziej poszukiwane są 2, 3-pokojowe mieszkania. To jest teraz najlepsza inwestycja. Mam gotówkę, chcę zainwestować, takie mieszkanie zawsze się wynajmie. A bank tak dobrej lokaty nie zaproponuje. Kupię takie mieszkanie, nie stracę. A przez najbliższe te lata zbieram żniwo z wynajmu - tłumaczyła Joanna Toporek.

NAJWAŻNIEJSZE LOKALIZACJA

Głównym kryterium podczas wyboru mieszkania pod wynajem jest lokalizacja. Specjalistki przekonują, że bardzo opłacalne są nieruchomości przy nitce komunikacyjnej.

- Klienci przede wszystkim chcą zapłacić jak najmniej. To ma być interes, chcemy jak najwięcej na tym zarobić. Najlepiej, jeśli mieszkanie jest w centrum i z dobrą komunikacją. Musimy dać coś naszym najemcom, żeby chcieli przyjść i zapłacić nam za lokum. Takie nieruchomości głównie kupują klienci gotówkowi, którzy coś już sprzedali. Szukają inwestycji - dodała Katarzyna Krawczyn.mich