Dobrze mieszkaj

Prowadzi: 

13:05

czwartek,

16 lutego 2017

Prywatne domy studenckie. Mają szansę na Pomorzu?

W audycji rozmawialiśmy o akademikach. Te należące do uczelni mają ograniczoną pojemność, a i ceny nie należą do najniższych. Wielu studentów zaczyna szukania miejsc noclegowych gdzie indziej.
Pod uwagę brane są mieszkania, w Gdyni jest hostel, a w Trójmieście zaczynają powstawać prywatne akademiki, w tym pierwszy Harward w Gdańsku Wrzeszczu.

WZOROWANE NA BRYTYJSKICH

- Analizowaliśmy przypadek Wielkiej Brytanii, gdzie rynek studencki jest najsilniej rozwinięty. Tam doświadczenie prywatnych akademików to już ponad 20 lat - mówił Robert Jaś, wiceprezes w firmie Metropolitan Investment.

- Rozmawialiśmy z wieloma partnerami w tym zakresie, żeby przeprowadzić inwestycję na większą skalę. Pierwszą obawą jest to, że mentalność lokalnego rynku jeszcze nie jest dostosowana. Niejako wiele osób, wiele funduszy i inwestorów, którzy czekają z uruchomieniem kapitału trochę kibicuje nam w realizacji tego projektu - podkreśla.

Jak wygląda taki projekt? Kto może kupować mieszkanie w takim domu studenckim? Jaki jest metraż? Na te i inne pytania odpowiedź w audycji Dobrze Mieszkaj.


mar