Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  quellio_cron

13:05

czwartek,

12 stycznia 2017

Polacy wolą mieć kredyt niż wynajmować mieszkanie. Własne kontra komfortowe

Okazuje się, że większość Polaków woli kupić mniejsze mieszkanie na kredyt niż wynajmować nawet dużo większe. - Pytanie, co wybieram: ciasne, ale własne czy komfortowe, ale wynajmowane? - ocenia w Radiu Gdańsk Piotr Konkel, sekretarz Związku Pośredników Nieruchomości.

Gościem audycji Dobrze Mieszkaj był Piotr Konkel, sekretarz Związku Pośredników Nieruchomości. Iwona Wysocka pytała go o to, jak w Polsce wygląda rynek wynajmu długoterminowego i o to, jak zmienić sytuacje mieszkaniową Polaków.

- Rynek jest niecywilizowany. Nie mamy ram, na których można ten rynek wprowadzić. Ludzie szukają instytucji, które by wynajmowały mieszkania. Ona by gwarantowała, że jeśli ja wywiązuję się z umowy to i wynajmujący się z niej wywiąże. Chodzi o to, że nikt mnie tego mieszkania nie pozbawi. Chodzi o pewność i stabilność - mówi ekspert.

KREDYT KONTRA WYNAJEM

Opłata za wynajem równa się racie kredytu? - To nie jest do końca prawda. To wygląda tak: am małe mieszkanie na własność, ale mogę mieć większe wynajmowane. Pytanie, co wybieram - dodaje Piotr Konkel.