Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  quellio_cron

13:10

czwartek,

22 grudnia 2016

Choinka sztuczna czy prawdziwa? "Najważniejsze to zadbać o spójny styl ozdób"

- Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było estetyczne, to najważniejsza jest konsekwencja i spójność. Zdecydujmy się na 2-3 kolory, które się nam podobają i dobierzmy dodatki według tego klucza - przekonywała Joanna Gostkowska-Białek.

Gośćmi Iwony Wysockiej byli Joanna Gostkowska-Białek z Architektury Wnętrz i Łukasz Mroczek, architekt z Artemia Design.

- Najważniejsze jest, by być konsekwentnym w strojeniu choinki i wybrać dany styl i kolorystykę. Dostosujmy choinkę do wnętrza. Jeśli mieszkanie jest chłodne i ascetyczne, starajmy się choinką ocieplić wnętrze. Ważny jest kontrast - mówił Mroczek.

NATURALNA CZY SZTUCZNA?

Choinka to niewątpliwy symbol świąt. Na jaką decydują się eksperci? - U mnie w domu zawsze stoi naturalna choinka, nie wyobrażam sobie jej braku albo sztucznego odpowiednika. W zależności od budżetu, możemy kupić intensywnie pachnącą sosnę lub droższą jodłę kaukaską, na której igły trzymają się dłużej - twierdził architekt.

A co, jeśli metraż mieszkania nie pozwala na okazałe drzewko? - Warto odnieść się do tradycji z wcześniejszych lat, można zrezygnować z choinki w całości i zaoszczędzić miejsce. W zamian warto zbudować stroiki czy skomponować piękne wieńce - sugerowała Gostkowska-Białek. - Sama choinka może też być wykonana samodzielnie: ze sklejki czy z tekstury. - Samo robienie tego wraz z rodziną zbliża. Wiele inspiracji jest w sieci. Internauci na potęgę chwalą się swoimi dziełami.

KREATYWNE DEKORACJE

- Możemy postawić też na własnoręcznie zrobione dekoracje. Ja co roku udaję się do sklepu plastycznego, a z tamtych materiałów wybieram przydatne do wykonania ozdób. W tym roku zrobiłem dekoracje z rurek mosiężnych, w zeszłym roku ze sklejki, którą ciąłem laserowo. Świetnie wyglądają też stożki, które można dekorować kolorowymi pisakami - tłumaczył architekt. - Dobrym rozwiązaniem są bombki przezroczyste, które można pomalować np. pisakiem. Nie wymaga to wiele czasu, a otrzymujemy coś unikatowego - przekonywał Łukasz Mroczek. - Choć, nawiasem mówiąc, uważam, że trzeba poświęcić trochę czasu, aby poczuć magię świąt!amo