Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Super User

14:42

czwartek,

27 października 2016

Warto targować się kupując mieszkanie. "Jeżeli raty kredytu są tanie to znaczy, że będą drożeć"

W drugim kwartale tego roku mieszkania na rynku wtórnym sprzedawały się nawet blisko połowę taniej, niż wynikało z ogłoszeń sprzedaży. Największe obniżki utargowali kupujący mieszkania w Łodzi, a najmniejsze w Warszawie.

Według raportu Expandera i Metrohouse wrzesień przyniósł znaczący wzrost transakcji nieruchomości na rynku wtórnym. Siłą, która w dużej mierze go napędzała, byli inwestorzy poszukujący małych lokali na wynajem. W sektorze kredytów hipotecznych nie zaszło wiele zmian, może się to niebawem zmienić - Komisja Nadzoru Finansowego chce, by banki udzielały dużo więcej kredytów ze stałym oprocentowaniem.

POPYT NA MIESZKANIA NA WYNAJEM

We wrześniu mieliśmy do czynienia ze znaczącym wzrostem liczby transakcji na rynku wtórnym. Dużą siłę napędową stanowili inwestorzy poszukujący małych lokali z przeznaczeniem na wynajem. Choć w sektorze kredytów hipotecznych nie pojawiło się wiele zmian, już wkrótce może się to jednak zmienić. KNF chce bowiem, aby banki udzielały znacznie więcej kredytów ze stałym oprocentowaniem.

(NIE)TANIE KREDYTY

Prowadząca program Iwona Wysocka ostrzegała słuchaczy przed niskimi ratami kredytów. - To, że w tej chwili kredyty są bardzo tanie nie oznacza, że nie będą drożały - mówiła.

mieszkaniabankier

Źródło: bankier.pl

Posłuchaj audycji:

Rafał Mrowicki