Dobrze mieszkaj

Prowadzi:  Super User

15:18

czwartek,

13 października 2016

Lepiej wynajmować mieszkania na długo czy na krótko? Obie opcje mają swoje plusy

Wynajem krótkoterminowy to popularny trend, który przyszedł do Polski z Zachodu. Czy opłaca się bardziej niż długoterminowy?

Gośćmi Iwony Wysockiej byli Maria Kreft z agencji nieruchomości Dom & House i Robert Raszczyk z firmy Brands Polska.

OPŁACALNY WYNAJEM

Maria Kreft wyjaśniła różnicę między opłacalnością wynajmów krótko i długoterminowego. Pierwsza opcja zakłada wynajem w systemie dobowym, druga na co najmniej 6 miesięcy. - Najbardziej opłacalne jest połączenie obu mechanizmów. Krótkoterminowy najbardziej opłaca nam się od maja do końca września. Poza sezonem wysokim od października do końca kwietnia oddać mieszkanie na wynajem długoterminowy dla studentów lub biznesmenów.

REIT-Y POMOGĄ INWESTOWAĆ?

Goście audycji rozmawiali również o REIT-ach, które w Polsce chce wprowadzić wicepremier Mateusz Morawiecki. Real Estate Investment Trust to spółki o charakterze dywidendowym, których celem jest inwestycja w nieruchomości komercyjne. - Te spółki pozwalają inwestorom zarabiać na nieruchomościach. Przez możliwość nabycia jednostki REIT-u jest to bardzo podobne do jednostek funduszy, co jakiś czas otrzymujemy dywidendę, która pochodzi z wynajmu nieruchomości, której REIT jest właścicielem - tłumaczył Robert Raszczyk.

Posłuchaj audycji:

Rafał Mrowicki