Co za Historia

Prowadzi: 

11:05

środa,

28 marca 2018

Jak "Sąd Ostateczny" trafił do Gdańska i co wspólnego ma Hans Memling z karawelą "Peter von Danzig"?

27 kwietnia przypada 545. rocznica słynnej akcji Paula Benekego, w wyniku której Sąd Ostateczny trafił do Gdańska – najpierw do kościoła Mariackiego, później zaś do Muzeum Narodowego, w którego zbiorach do dziś znajduje się obraz.

Gośćmi Wojciecha Sulecińskiego w audycji Co za Historia były prof. Beata Możejko z Uniwersytetu Gdańskiego i Joanna Kamień z wydawnictwa UG.

Rocznica jest doskonałą okazją, by podjąć w dyskusji naukowej wiele interesujących wątków, związanych nie tylko z historią obrazu, jego wartościami estetycznymi, ale też z aspektami prawnymi. Instytut Historii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego organizują 23 kwietnia Ogólnopolską Konferencję naukową "Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Losy – prawo – symbole".


Konferencji będzie towarzyszyć promocja książki Beaty Możejko pt. Burzliwe dzieje wielkiej karaweli "Peter von Danzig". Z "Sądem Ostatecznym" Hansa Memlinga w tle, która została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

 

ksiazkaczh

Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka

 

plakat copy copy copy copy

Fot. materiały prasowe