Bądź zdrów

Prowadzi: 

16:26

poniedziałek,

10 kwietnia 2017

"Mało kto z nas umie odpowiednio chodzić, a co dopiero biegać". Spotkanie z fizjoterapeutami w Radiu Gdańsk

Wszyscy, którzy chcą być zdrowi i "bez kolejki" dowiedzieć się, jak bezpiecznie uprawiać sporty biegowe, triathlon czy jazdę na rowerze zjawili się w drugi poniedziałek kwietnia w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk. Czekali tu na nich doświadczeni fizjoterapeuci, Jakub Ławnicki i Wojciech Zaręba z Zakładu Fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.- Obecnie panuje bardzo silna moda na bieganie, branie udziału w maratonach itd. To duży wyczyn dla naszej fizyczności. Zwłaszcza jeśli podejmuje się tego osoba, która przez ostatnie lata siedziała wyłącznie za biurkiem. Większe szanse na podołanie takiemu wysiłkowi ma osoba, która jest ze sportem za pan brat od najmłodszych lat - mówili zgodnie eksperci

ĆWICZENIA I PORADY

Spotkanie poprowadziła Joanna Stankiewicz, dziennikarka specjalizująca się w tematyce zdrowia. Tematami poruszanymi były między innymi najczęstsze urazy, jakich doznają sportowcy. Goście demonstrowali ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, opowiedzieli też jak bezpiecznie trenować. Mowa była również o sprzęcie i stabilizatorach, które pomagają przy urazach i dochodzeniu do sprawności przy ich pomocy. - Mało kto z nas umie odpowiednio chodzić, a co dopiero biegać - mówili eksperci.

Spotkanie było kolejnym z cyklu, które Radio Gdańsk organizuje we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, w ramach projektu "Bądź zdrów – bez kolejki".

Specjaliści z GUMed spotykają się bezpośrednio ze słuchaczami Radia Gdańsk, którzy mogą m.in. zadawać nurtujące ich pytania. Gośćmi poprzedniego spotkania byli znani gdańscy ortopedzi prof. Tomasz Mazurek i dr hab. Rafał Pankowski. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.  

Zobacz Galerię