Bądź zdrów

Prowadzi:  quellio_cron

11:05

czwartek,

15 grudnia 2016

"Luty, marzec - to najgorsze momenty dla naszej skóry". Jak dbać o nią zimą?

Za kilka dni kalendarzowa zima. To nie najlepszy czas dla naszej skóry. Narażona jest na wiele niekorzystnych czynników - wymaga zupełnie innego traktowania niż w pozostałe pory roku.
Zimą często mamy sporo problemów ze skórą - to nie tylko przesuszenie, ale też opryszczka, trądzik różowaty czy półpasiec.

TEMPERATURA I SUSZA WROGAMI NASZEJ SKÓRY

- Zimą na skórę wpływ mają dwa rodzaje czynników. Po pierwsze - zimno na zewnątrz, wiatr, lekkie przymrozki, zmienna temperatura. Po drugie - bardzo suche powietrze wewnątrz pomieszczeń - mówi dermatolog, dr nauk medycznych Kamila Skrętkowicz-Szarmach z Gabinetu Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Laserowej Dermis.

- Od paru lat obserwuję mój higrometr (przyrząd służący do wyznaczania wilgotności - przyp. red.). To są bardzo duże różnice. Tak jak latem mamy 40-60 procent wilgotności w pomieszczeniach, tak zimą to spada poniżej 40 procent. Czasem bywa 20-25 procent - podkreśla.

ZIMĄ DBAJ SZCZEGÓLNIE

Od momentu, kiedy włączamy kaloryfery we wrześniu, październiku, do marca to przesuszenie narasta. - Luty, marzec - to najgorsze momenty dla naszej skóry. W tym czasie najwięcej pacjentów przychodzi do mnie po poradę. To osoby, które zazwyczaj latem nie mają żadnych problemów ze skórą - dodaje specjalistka.


mar