Bądź zdrów

Prowadzi:  Beata Gwoździewicz

11:10

czwartek,

19 listopada 2020

Szef pomorskiego sanepidu apeluje: "Nie róbmy kroku wstecz, bądźmy odpowiedzialni"

Dzięki odpowiedzialności społecznej i obostrzeniom liczba chorych na COVID-19 zaczęła się zmniejszać - mówił w Radiu Gdańsk wojewódzki inspektor sanitarno-epidemiologiczny Tomasz Augustyniak. - Teraz należy zadbać o to ,by nie zrobić kroku wstecz - podkreślał.


Dyrektor wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku poinformował, że na Pomorzu minionej doby potwierdzono 1499 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Najwięcej w Gdańsku - 264, w Gdyni - 134 osoby, a 133 w powiecie wejherowskim. Wśród zakażonych są też dzieci.

- Mamy informacje o zakażeniach u kilkorga dzieci w różnym wieku, są wśród nich noworodki. Mamy informacje o kilku młodych osobach w wieku od sześciu do ośmiu lat. Jest również kilkoro dzieci w wieku nastoletnim. Nie jest to jednak spora grupa - mówił dyrektor Tomasz Augustyniak. 

Dyrektor Augustyniak przypominał o uruchomionym przez Główny Inspektorat Sanitarny automatycznym powiadamianiu o nałożeniu kwarantanny. Komunikat nadawany jest z numeru +48-221-043-705.

BĄDŹMY OSTROŻNI

Zdaniem szefa sanepidu ważne jest, byśmy wszyscy przestrzegali obowiązujących obostrzeń.

- To jest moment, kiedy jesteśmy na pewnym przystanku. Pytanie brzmi: w którą stronę z tego przystanku ruszymy? Chcielibyśmy, aby statystyki tylko spadały, byśmy nie mieli za kilka dni takiej sytuacji, że to była przerwa w transmisji zakażeń, a odczujemy kolejne wzrosty, które determinować będą kolejne obostrzenia. Ta odpowiedzialność społeczna musi być kontynuowana, abyśmy rzeczywiście nie zrobili kroku w tył - mówił dyrektor Tomasz Augustyniak.