Bądź zdrów

Prowadzi: 

11:00

czwartek,

15 października 2020

Pomorski Inspektor Sanitarny: Nie ma odrębnego planu działania ws. covid. Wdrażamy rozwiązania centralne

Jesteśmy ograniczeni rozwiązaniami centralnymi i jako województwo nie będziemy wdrażać odrębnych planów walki z covid19, mówił w Radiu Gdańsk Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Pytany o perspektywy pandemii, powiedział że spodziewa się lawinowego wzrostu zakażeń i tym samym większej liczby chorych, którzy będą potrzebowali pomocy medycznej w najbliższych dniach. 
Tomasz Augustyniak w rozmowie z Joanną Matuszewską powiedział, że na Pomorzu podjęto wszelkie możliwe działania by ograniczyć wzrost zachorowań.

- Wojewoda pomorski wydał kilkadziesiąt decyzji, które dotyczą m.in reorganizacji placówek medycznych, na co potrzeba nieco czasu. Poza tym mamy gotowy plan powstania szpitala polowego, jednak o jego powstaniu decyzja zapadnie, gdy wyczerpywać się będzie możliwość zapewnienia miejsc w szpitalach.

augustyniak tomas 2
fot. Joanna Matuszewska 

Obecnie na 790 łóżek dla pacjentów z covid, zajętych jest 351. Jeśli chodzi o respiratory, to dedykowanych pacjentom z koronawirusem jest 50 urządzeń, z czego zajętych mamy 23 - mówił Tomasz Augustyniak. 

Dziś sanepid poinformował o kolejnych 458 przypadkach zakażeń wirusem SARS-COV2 na Pomorzu i śmierci 11 osób.