Bądź zdrów

Prowadzi: 

11:00

czwartek,

17 września 2020

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem na Pomorzu. Patogen potwierdzono u 134 osób

Rekordowe 134 nowe zakażenia koronawirusem na Pomorzu. To najwięcej od początku pandemii. - Największe ogniska patogenu są obecnie w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Szpitala Bytowskiego i w Domu Pomocy Społecznej w Parchowie - mówił w Radiu Gdańsk Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku.
 - DPS Parchowo to największe dotychczasowe ognisko wirusa SARS-coV2 w regionie. Związanych z nim jest 89 zakażeń, w tym 63 na dziś dotyczą pensjonariuszy i pracowników - mówił szef sanepidu w rozmowie z Joanną Matuszewską. W Bytowie stwierdzono też zakażenia wśród pacjentów miejscowego szpitala. 

Koronawirusa potwierdzono także wśród pacjentów i personelu szpitala w Dzierżążnie w powiecie kartuskim. - Mamy tam obecnie 36 przypadków zakażenia. Niestety jest to ognisko, które prawdopodobnie będzie się rozwijać - mówił Tomasz Augustyniak.

covid
(Fot. Pixabay.com)

Dodał, że w izolacji jest też grupa 15 strażaków z Kartuz. Natomiast na kwarantannie przebywają pracownicy kościerskiego sanepidu. U pięciorga z nich stwierdzono koronawirusa.

- Część osób pracuje zdalnie, natomiast zadania, których nie da się przeprowadzić w takim trybie, przejęła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku. Na naszej stronie publikujemy informacje, w jakich sprawach i gdzie można się kontaktować - wyjaśnił dyrektor.  

Z powodu koronawirusa w 37 szkołach w Pomorskiem lekcje odbywają się w trybie zdalnym.