Bądź zdrów

Prowadzi: 

11:00

czwartek,

25 czerwca 2020

Szef inspekcji sanitarnej: Jeśli ludzie nie będą nosić maseczek, odwróci się korzystny trend na Pomorzu

Trzy kolejne osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem na Pomorzu. To kobieta i mężczyzna, obcokrajowcy przebywający w izolatorium w powiecie nowodworskim oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu malborskiego, powiązany jest z ogniskiem wirusa w jednym z tamtejszych zakładów - poinformował Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku.
W rozmowie z Joanną Matuszewską mówił, że w ciągu tygodnia o 1/3 wzrosła liczba aktywnych przypadków koronawirusa na Pomorzu. Kilka dni temu chorowało 60 osób, teraz jest ponad 90. - Powodem jest ruch turystyczny i kontakty z mieszkańcami innych województw - mówił Tomasz Augustyniak.

Jego zdaniem, jeśli turyści i mieszkańcy nie będą nosić maseczek i stosować dystansu społecznego, liczba zakażeń może wzrastać. - Korzystny trend w Pomorskiem, o którym mówimy od kilku tygodni, może zacząć się odwracać.

augustyniak 22
Fot. Archiwum Radia Gdańsk

W audycji mowa była też o przygotowaniach do wyborów prezydenckich i zasadach bezpieczeństwa, które będą obowiązywać w komisjach wyborczych. 

W regionie wirusa SARS -Cov2 stwierdzono u 646 osób, u 93 z nich wirus jest aktywny.