AutoCooltura

Prowadzi:  Ewelina Potocka i Sebastian Kwiatkowski

13:15

czwartek,

26 listopada 2020

Polak najmłodszym zawodnikiem w historii Rajdu Dakar. 19-letni Konrad Dąbrowski szykuje się na przygodę życia

Ma 19 lat i wszystkie predyspozycje do tego, by stać się naszą polską dumą motocrossu. Konrad Dąbrowski jako najmłodszy uczestnik w historii szykuje się do startu w słynnym Rajdzie Dakar. W Radiu Gdańsk opowiada o przygotowaniach do zawodów, o życiu prywatnym i dniu podporządkowanym motocrossowi.


Konrad Dąbrowski, choć urodzony w Warszawie, mieszka w Trójmieście. Syn legendy motor sportu, Marka Dąbrowskiego, będąc dzieckiem zamiast w wózku jeździł... na motocyklu.

- Śmiejemy się w rodzinie, że nie miałem innego wyjścia. Po prostu musiałem zająć się tym sportem - opowiada Konrad Dąbrowski. - Motocross to spełnienie moich marzeń, choć rodzina wolałaby, bym zajął się czymś bardziej przyziemnym - dodaje.

W styczniu 2021 światowa czołówka zawodników rajdów terenowych spotka się na kultowym Rajdzie Dakar. W szranki z nimi stanie 19-letni motocyklista Konrad Dąbrowski (DUUST Rally Team), syn dakarowego weterana i trzykrotnego mistrza świata w rajdach cross-country Marka Dąbrowskiego. Będzie jednym z najmłodszych uczestników w historii tej styczniowej batalii.