Wiadomości
Fot. Grzegorz Armatowski

poniedziałek,

30 grudnia 2013

08:24

Podwójne zabójstwo w Kwidzynie: 22-latek przyznał się do winy

Dożywocie grozi 22-latkowi z Kwidzyna za podwójne zabójstwo. Mężczyzna przyznał się do winy. Zabójca usłyszał już zarzuty, a dziś sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
Policja w tej sprawie zatrzymała jeszcze czterech mężczyzn. Nie są bezpośrednio związani z morderstwem, ale z późniejszą kradzieżą samochodu ofiary z parkingu strzeżonego w Kwidzynie. Śledczy ustalili, że 30-latka i jego syna zabił 22-letni mężczyzna. W sobotę wieczorem przyszedł do ich mieszkania. Zadał im kilka ciosów młotkiem w głowę. Motywem był rabunek - to także jest już niemal pewne. Po zabójstwie 22-latek ukradł z mieszkania ofiary około tysiąca złotych, kilkadziesiąt funtów oraz dokumenty i kluczyki od jego volkswagena. Potem z kolegami poszedł na parking strzeżony i zabrał auto. Wpadł bo spowodował kolizję z innym samochodem.

*** Aktualizacja 30.12.2013 08:20

Mężczyzna znał swoje ofiary, ukradł pieniądze i samochód. Jak ustalił nieoficjalnie Reporter Radia Gdańsk, 30-latkowi i jego 8-letniemu synowi morderca zadał kilkanaście ciosów tępym narzędziem w głowę i klatkę piersiową.

Śledczy są już niemal pewni, że motywem zabójstwa był rabunek. Z mieszkania ofiary zabójca ukradł kilkanaście tysięcy złotych i kilkaset funtów, a z parkingu strzeżonego w Kwidzynie volkswagena passata należącego do ofiary.

Morderca wpadł, bo uciekając spowodował kolizję. 22-latek jest przesłuchiwany przez policję. Postawiono mu kilka zarzutów. Ten najcięższy dotyczy podwójnego zabójstwa, pozostałe kradzieży i posiadania narkotyków. Na razie nie wiadomo czypodczas zbrodni był pod ich wpływem. Pobrano mu krew do badań.

Policja w tej sprawie zatrzymała jeszcze czterech młodych mieszkańców Kwidzyna. Ustala teraz jaki był ich udział w morderstwie. 22-latkowi, za podwójne zabójstwo grozi dożywocie. Prokuratura będzie wnioskować do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

***
Aktualizacja 18:00

Kolejne cztery osoby zatrzymano w związku z morderstwem w Kwidzynie. Jak już informowaliśmy, w jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 30-letniego mężczyzny i jego 8-letniego syna. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest zatrzymany wcześniej 22-letni mieszkaniec Kwidzyna. Prawdopodobnym motywem zabójstwa mógł być rabunek. Ze strzeżonego parkingu w Kwidzynie zginął w nocy samochód ofiary.

Śledczy mówią na razie niewiele. Potwierdzają jedynie, że policja zatrzymała jeszcze czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z morderstwem. To również młodzi mieszkańcy Kwidzyna. Jak ustalił reporter Radia Gdańsk, zarówno oni jak i zatrzymany wcześniej 22-latek są znani policji. Byli notowani za drobne przestępstwa.

Nadal głównym podejrzanym jest właśnie 22-latek. Jest przesłuchiwany przez policję, potem będzie odpowiadał na pytania prokuratora. W rozwiązanie sprawy morderstwa zaangażowanych jest kilkudziesięciu policjantów. Cały czas przesłuchują świadków, sąsiadów zamordowanych i rodzinę.

***
Aktualizacja 15:00

Tragedia w Kwidzynie. W jednym z mieszkań policja znalazła zwłoki mężczyzny i jego ośmioletniego syna. Na razie ze względu na prowadzone śledztwo policja i prokuratura przekazują niewiele informacji w tej sprawie. Wiadomo, że wczoraj przed północą policjanci weszli do mieszkania przy ulicy Słowiańskiej w Kwidzynie. Znaleźli tam ciała 30-letniego mężczyzny i jego 8-letniego syna.

Obie ofiary prawdopodobnie zginęły od licznych ciosów zadanych tępym narzędziem w głowę. Rzecznik prasowy kwidzyńskiej policji powiedziała Radiu Gdańsk, że przez całą noc policjanci przesłuchiwali sąsiadów i sprawdzali monitoring.

Zatrzymano 22-letniego mieszkańca Kwidzyna, który może mieć związek z tą sprawą. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zbrodni. Niewykluczony jest motyw rabunkowy.