Wiadomości
Aquapark już teraz wzbudza duże zainteresowanie. Fot. Rafał Nitychoruk/Radio Gdańsk

czwartek,

14 lipca 2016

11:53

Aquapark w Redzie. Rekiny i 800 kolorowych ryb. Wkrótce tam popływacie. My już tam byliśmy [ZDJĘCIA]

Aquapark w Redzie to pierwsza taka atrakcja na Pomorzu. Wyróżnia się nie tylko wielkością, ale też ... mieszkańcami żyjącymi w środku.

Aquapark to fenomen na skalę krajową, a nawet europejską. Wnętrze jest podzielone na bajkowe strefy, które tworzą harmonijną całość. To niesamowita gratka dla najmłodszych. Pomyślano też o nieco starszych. Goście będą mogli przenocować w środku - z dala od chłodu i niepogody. Jednak to nie koniec oryginalnych pomysłów...

 

ATRAKCJE PRZYCIĄGNĄ TURYSTÓW


Dlaczego akurat Reda została wybrana na miasto z taką inwestycją? - Z naszych obliczeń wynika, że Reda ma świetną lokalizację. Aquaparki w Polsce znajdują się albo w wielkomiejskich aglomeracjach, albo w miasteczkach turystycznych. Reda reprezentuje jedno i drugie. Z każdego miejsca w Trójmieście można do nas dojechać w ciągu godziny. Co więcej, wszyscy turyści jadący na Półwysep Helski przejeżdżają przed Redę. Mamy tak wiele rozrywek, że jesteśmy pewni, że przyciągniemy ich do Aquaparku. Będą się tu świetnie bawić - mówi dyrektor aquaparku Adam Mierzejewski.


POTWÓR, KTÓRY WAS NIE POŻRE 


Główną atrakcją, która wzbudza zainteresowanie mieszkańców całej Polski jest akwarium z rekinami. - Na końcu zjeżdżalni jest tunel, który prowadzi między zwierzętami. Mamy wrażenie, jakbyśmy pływali z egzotycznymi rybami - wyjaśnia Adam Mierzejewski. Jednak to nie koniec pomysłowych atrakcji. - Nasza hala basenowa nie wygląda jak typowa łazienka. Baseny zostały zaprojektowane zgodnie z legendą o Krakenie. Zatopił on zamek, posiadł wszystkie kosztowności i polecił rekinom strzec skarbca. Ta historia przewleka się przez nasze wszystkie baseny. Skarbcem jest basen ze złotą niecką. Inny ma zamkowe fortyfikacje - opowiada.


IMPONUJĄCE LICZBY


Poza niezwykłym wystrojem, basen jest wyjątkowy z jeszcze innego powodu. - Mamy Zieloną Wioskę, gdzie można przenocować w hali basenowej. Bez ryzyka deszczu czy niskiej temperatury. Zawsze jest tam 30 stopni, więc nie grozi nam chłód czy niepogoda - mówi Adam Mierzejewski.


Nowy aquapark to też w dużej mierze liczby. Te potrafią zaskoczyć. - Pojemność lustra wody wynosi łącznie 2,2 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Przekłada się to na 2,5 miliona litrów wody - mówi dyrektor. Dzieląc te pojemność przez 1,5 litrowe butelki wody mineralnej wychodzi 1,67 miliona butelek.

Licząc zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne, ich łączna długość wyniesie prawie pół kilometra długości. - Najbardziej atrakcyjną jest ta z rekinami. Jednak jest jeszcze jedna, która wywołuje wielkie emocje. Spadek w niej jest niemalże pionowy. Warto ją wypróbować. Nie wiem jednak, czy sam się odważę - zaznacza Adam Mierzejewski.


Oficjalne otwarcie oraz przecięcie wstęgi nastąpi dzisiaj. Fani wodnego szaleństwa nie muszą długo czekać. Aquapark zostanie oddany do użytku już 29 lipca.


Katarzyna Polita


Zobacz Galerię