Wiadomości
Orłowska kładka ułatwi odpoczywanie nad morzem szczególnie osobom niepełnosprawnym Fot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska

wtorek,

10 maja 2016

14:28

Plaża w Gdyni Orłowie dostępna dla każdego. Otwarto drewnianą kładkę

Plaża w Gdyni Orłowie od wtorku dostępna dla wszystkich. Otwarto tam drewnianą kładkę, która prowadzi prawie do samego morza. Podest ułatwia wjazd na plaże osobom niepełnosprawnym, rodzicom z wózkami, rowerzystom czy po prostu seniorom.
- Mieszkam w Orłowie i tak naprawdę nie miałam szansy, żeby być blisko morza. Kładka spełniła to marzenie. Pewnie nie tylko moje, ale też innych osób, które poruszają się na wózku i przyjeżdżają tu na plażę - opowiada pełnomocnik prezydenta Gdyni do spraw osób niepełnosprawnych Beata Wachowiak-Zwara.


MAMY ZACHWYCONE

Orłowska kładka to wspólna inwestycja ZDiZ Gdynia, Gdyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji i Samodzielnego Referatu ds. Osób Niepełnosprawnych. - Ułatwia to na pewno sprawę mamom, tak jak ja tutaj, z wózkiem. Można wjechać, bo nie zawsze wózki są dostosowane by jeździć po piasku - mówiła naszej reporterce jedna z mam.

- Jest kładka, jest blisko morza, szumi.. dawno tu nie byłam - opowiadała druga mama.

foto6 copyFot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska


KŁADEK BĘDZIE WIĘCEJ


Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zapowiada, że kładek będzie więcej. - Chcemy, żeby każda ciekawa plaża miała dostęp dla wszystkich i takie kładki będą powstawać także w przyszłości - mówił na orłowskiej plaży.

foto4Fot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska


Drewniany podest ma prawie 34 metry długości. Znajduje się na plaży w Orłowie tuż za tawerną. Kosztował prawie 92 tysiące złotych. To trzeci tego typu podjazd w Gdyni. Dwie pozostałe znajdują się na plaży Śródmieście.

Magdalena Manasterska/mich