Środowy Autopilot RG. Prowadzą Ewelina Potocka i Grzegorz Armatowski

19:28

Kończymy środowego Autopilota

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na jutrzejsze informacje z dróg Pomorza!

18:20

Wciąż bardzo ślisko na wielu drogach Pomorza

Kielno - Szemud szklanka na drodze i jazda maksymalnie 15 kilometrów na godzinę. Mijałem po drodze dwa auta w rowie. Noga z gazu - ostrzega pan Michał

17:28

Kaszuby białe

Tak wygląda dojazd do Kartuz od strony Grzybna. Im dalej od Trójmiasta tym drogowcy bardziej zaskoczeni - pisze pani Iza

16:55

Duży ruch na obwodnicy Trójmiasta. Sypie śnieg i są dodatkowe utrudnienia

Obwodnicą przed Matarnią w stronę bramek jedzie pług. Nie odśnieża, nie posypuję, jedzie bez świateł, tylko żółte na dachu miga... Może alternator się mu zepsuł... - pisze do nas pan Dawid

16:17

Na Kaszubach nadal dużo śniegu i trudne warunki jazdy

{datsopic:44859 left}W okolicach Sierakowic dużo śniegu, na jezdniach zalega warstwa zajeżdżonego śniegu - pisze pan Piotr.

16:01

Ślisko na wielu drogach - ostrzegają kierowcy

Uwaga przy hamowaniu, to świecące to lód. Tak wygląda droga do Leźna - pisze pan Darek i wysyła na 603 06 06 06 zdjęcie. Czekamy na kolejne.

15:22

Kolizja na Słowackiego w Gdańsku

W dolnym odcinku, przed rondem na Niedźwiedniku samochód stoi przeciwnie do kierunku jazdy. Korek ma kilkaset metrów i niestety rośnie. Odradzamy jazdę ulicą Słowackiego z Matarni do Wrzeszcza.

14:30

Bez problemów po wypadku w Redzie

Na krajowej 6 w Redzie, przy skrzyżowaniu z trasą na Puck już bez kłopotów po wypadku. Przejazd w obie strony jest spokojny.

13:38

Miejscami nadal trudne warunki na trasach

Nieco lepsze wiadomości z dróg Pomorza. Korki po śnieżycach w Kościerzynie i Starogardzie Gdańskim odpuściły. Przez te miasta da się przejechać w miarę sprawnie choć w okolicy warunki trudne. Znaczna część dróg jest zaśnieżonych lub pokrytych zajeżdżonym śniegiem. Nie da się jechać z prędkością typową dla tras.

Pan Tomasz pisze: "W fatalnym stanie jest szosa z Kościerzyny do Stężycy i na leśnym odcinku drogi że Zgorzałego do szosy kartuskiej. Gdzie są pługi? Jeszcze chwila i żadne auto tam nie przejedzie. Proszę pobudzić drogowców".

Dobre wiadomości z autostrady A1. Trasa do Torunia jest czarna i mokra.

Przed nami jednak pogorszenie warunków. Po południu i wieczorem będzie silnie wiało. Do tego śnieg i temperatura poniżej zera.

13:36

Wypadek w Redzie

Utrudnienia po wypadku są na krajowej 6 w Redzie. Przy skręcie na trasę do Pucka bus zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba została lekko ranna. Przejazd w stronę Wejherowa jest możliwy tylko jednym pasem. Na miejscu pracują trzy zastępy strażaków.

12:42

Kierowca autobusu: "Starogard jest nieodśnieżony"

- Droga na trasie Starogard - Godziszewo, jaki i sam Starogard, są nieodśnieżone. Na jezdniach zalega błoto pośniegowe. Gorzej będzie, kiedy to wszystko zamarznie - ostrzega Radio Gdańsk kierowca autobusu ze Starogardu Gdańskiego.

12:32

Tak się dzisiaj jeździ po Pomorzu

IMG 0158Fot. Radio Gdańsk/Robert Groth

IMG 0159

11:51

Paraliż drogowy na wjeździe do Kościerzyny. "Wszystko stoi" [FILM]

- Wszystko stoi przy wjeździe do Kościerzyny, tiry pod górkę nie dają rady. Korek ma około 5 kilometrów - pisze pan Paweł.

11:44

Korkuje się ulica Kartuska w Kościerzynie

Ulica Kartuska w Kościerzynie jest nieprzejezdna. Zjazdy są oblodzone, co sprawia trudność prowadzącym samochody ciężarowe. Te, w obawie przed utknięciem, nie zjeżdżają, blokując drogę samochodom osobowym. - W tej chwili stoi tam śmieciarka, mam wrażenie, że służby nie reagują - informuje słuchaczka Agata.

11:25

"Bardzo trudne warunki, a pługów nie widać". Kierowcy skarżą się na stan pomorskich dróg

"Żadnych pługów nie spotkałem na drogach od rana, a warunki są naprawdę bardzo trudne. Żadnej posypywaprki na Kaszubach!" - pisze jeden z kierowów.

"Kierunek Pszczółki - Tczew biało i brak slużb komunalnych" - dodaje inny.

10:22

Całkiem biała A1 na wysokości Tczewa. Kierowcy ostrzegają

Nasi słuchacze przysyłają zdjęcia z pomorskich dróg i udowadniają - zima naprawdę wróciła.

IMG 2555Fot. Słuchacz RG

09:26

Ślisko na krajowej 20. "Może lepiej, żeby ciężarówki zjeżdżały w Egiertowie?"

Ostrzeżenie od słuchacza Radia Gdańsk dla kierowców jadących krajową 20. Tir poruszający się w kierunku Kościerzyny utknął na wysokości Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego. - Jest ślisko. Może lepiej, żeby kierowcy samochodów ciężarowych zjeżdżali w Egiertowie? - zastanawia się słuchacz.

08:01

Wypadek na ul. Gdańskiej w Lęborku

Ul. Gdańska Lębork, wjazd od Mostów zablokowany. Wypadek. Służby działają - informuje pan Darek.

08:00

Za Kolbudami auto wpadło do rowu

Na trasie Kolbudy-Przywidz (w lesie za Kolbudami) auto wpadło do rowu i leży na dachu. Na miejscu jest policja - pisze pan Piotr.

07:55

Ślisko na DW 218 w kierunku Chwaszczyna

Państwo informują, że niezwykle ślisko jest teraz na DW 2018 między Koleczkowem a Chwaszczynem. Jedziemy tu bardzo powoli.

07:33

Ciężarówka uderzyła w bariery na DK 91

Śliskie drogi to kolizje. I tak właśnie stało się na DK 91 na odcinku Gniew – Tczew w pobliżu m. Subkowy  Samochód ciężarowy wypadł z pasa ruchu i uderzył w bariery. Brak rannych. Droga została zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do 9:00.

07:17

Drogowcy ostrzegają: ślisko na wielu drogach w Pomorskiem

Śliskie drogi na Pomorzu. Drogowcy informują, że szczególnie ślisko jest na drodze krajowej nr 20 między Borczem a Żukowem, drodze nr 91 między Tczewem a Nowem, na drodze krajowej nr 55 między Malborkiem a Grudziądzem.

07:08

Paraliż na DK20 między Borczem a Żukowem

Niezwykle ślisko na DK 20 między Borczem a Żukowem. Pan Artur pisze: Bardzo ślisko na dojeździe do Żukowa za Babim Dołem. Lod na drodze, 5 km/h. Kola buksują na najmniejszych podjazdach, a nawet na prostej przy najmniejszym naciśnięciu na gaz.

06:30

Ślisko na drogach!

"Osiedlowe drogi i chodniki na Suchaninie śliskie" - pisze pan Adam.
Pan Piotr z kolei informuje: trasa Borcz - Żukowo - szklanka.
Boczne drogi w Wejherowie mienią się kryształkami lodu - informuje pan Rafał.
Słuchacze piszą też, że w bardzo ślisko jest w Rotmance oraz na DK 20 między Borczem a Żukowem.


06:14

Wypadek między Puckiem a Celbowem

W powiecie puckim na drodze wojewódzkiej nr 216 między Puckiem a Celbowem wypadek. Dwa samochody się tutaj zderzyły, trzy osoby zostały ranne, ale mają lekkie obrażenia. Tutaj też wprowadzono ruch wahadłowy. Słuchacz informuje: samochód i służby stoją na pasie w kierunku Redy. Na jezdni porozrzucane plastiki.

06:14

Pięć aut zderzyło się na DK 91

W miejscowości Wybudowanie Gręblińskie zderzyły się dwa busy, dwa samochody osobowe i ciężarówka. Utrudnienia na odcinku 200 metrów, jest ruch wahadłowy. Dwie osoby z busa są ranne.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy środowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.