Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Grzegorz Armatowski i Wojciech Luściński

18:29

Gigantyczne korki na krajowej 7

Nie odpuszczają gigantyczne korki na krajowej 7 w kierunku Elbląga. Niestety ta trasa przez całe popołudnie daje się kierowcom we znaki. Nie inaczej jest teraz. W jednym wielkim zatorze toczymy się od Koszwał przez Cedry Małe aż do samego Nowego Dworu Gdańskigo. Niestety za Nowym Dworem Gdańskim też droga nie wygląda najlepiej. Zwalniamy na wysokości Jazowej i jeden za drugim toczymy się do samego Elbląga.

16:17

Potrącenie pieszego w Gdyni

Zaczynamy od informacji z Gdyni. Problemy napotkamy na Śląskiej w kierunku ulicy Morskiej. Niestety powodem tych utrudnień jest potrącenie pieszego, do którego doszło na wysokości stacji Orlen. Na miejscu jest karetka.

15:00

Problemy na dojeździe do Elbląga

Przed chwilą dostaliśmy od pana Piotra bardzo istotne informacje od Pana Piotra z krajowej 7. Ogromny zator utworzył się na dojeździe do Elbląga. Stoimy od miejscowości Solnica do praktycznie samego Elbląga. Niestety wcześniej również musimy liczyć się z korkiem. Chodzi o dojazd do Nowego Dworu Gdańskiego. Stoimy na odcinku od Koszwał do Cedrow Małych,

14:19

Wypadek w Zajączkowie na DK 91

W Zajączkowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca forda K jechał sam i nie odniósł urazów. Prowadzący toyotę awensis 34-latek został poszkodowany. Ruch odbywa się wahadłowo.

14:00

Stoimy nie tylko na obwodnicy Trójmiasta

Tradycyjnie już ostrzegamy przed centrum Gdańska. Korkuje się droga w kierunku Huciska. Nogę z gazu ściągamy już na początku Błędnika i przez Podwale Grodzkie w bardzo wolnym tempie toczymy się do wspomnianego Huciska. Już teraz daje o sobie znać także 3-ego maja. Od Placu Zebrań Ludowych do skrzyżowania z Nowych Ogrodów w grę wchodzi jedynie pierwszy bieg.

Niestety nie za dobrze jest także we Wrzeszczu. Tutaj duży korek tworzy się na alei Żołnierzy Wyklętych, na której sznureczek aut ciągnie się od Hynka do skrzyżowania z Partyzantów i Chrzanowskiego.

Chwilę stracimy także na dojeździe do obwodnicy ulicą Spacerową. Zator zaczyna się w połowie odcinka.

Kolejnym newralgicznym punktem jest dojazd do Chwaszczyna. Stoi przede wszystkim dojazd od strony Gdyni. Niestety stoimy już od wysokości Rdestowej.

13:35

Ogromny korek na obwodnicy za Kowalami

Na Obwodnicy w stronę Łodzi na wysokości Kowal doszło do zderzenia dwóch aut. Już zdążył utworzyć się długi korek.

11:51

Utrudnienia na Słowackiego w Matarni

Jak poinformował nas jeden z słuchaczy fiat wjechał w barierkę na lewym pasie Słowackiego w kierunku Wrzeszcza w Matarni. Mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.

07:36

Stłuczka także w Gdańsku

Na Przymorzu, na skrzyżowaniu Chłopskiej z Kołobrzeską samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

07:27

Kolizja na Sopockiej

Zaraz za zjazdem w kierunku Brodwina zderzyły się dwa samochody. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

07:18

Krajowa 20 spowalnia przed Chwaszczynem

Jak piszą słuchacze Radia Gdańsk korek jest od Tuchomia do ronda. Tracimy w nim około 10 minut. Dalej bez problemu dotrzemy do obwodnicy Trójmiasta.

06:47

Spokojny poranek na pomorskich drogach

Na 91 pusto jak w niedzielę - pisze do nas pan Wojtek. Bardzo podobna sytuacja na krajowej 7 z Żukowa do Gdańska. Zatrzymamy się dopiero przed Nowatorów w Kokoszkach, ale tylko na jedną zmianę świateł. Zjazdy z obwodnicy Trójmiasta również nie sprawiają kłopotów.

05:57

Dzień dobry, rozpoczynamy piątkowy autopilot RG!