Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Ewelina Potocka i Sebastian Kwiatkowski

18:37

Wypadek w centrum Malborka

Utrudnienia w ruchu na alei Rodła w Malborku. Jak informują pracownicy Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na jezdni do Tczewa, na wysokości stacji paliw zderzyły się dwa samochody. Przejazd jest zwężony. Na miejscu jest załoga pogotowia. Na razie nie wiadomo, czy są poważnie ranni.

17:57

Dachowanie na Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku

Problemy też na alei Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Przy skrzyżowaniu z Partyzantów zderzyły się dwa auta. Jedno dachowało.  Strażacy na miejscu.

17:57

Awaria szlabanów na Puckiej w Redzie. Paraliż okolic.

Duże problemy na ulicy Puckiej w Redzie. Na przejeździe kolejowym przy Rekowskiej Górce zepsuły się szlabany.  Na miejsce jadą kolejarze. Na razie korki ciągną się od połowy zjazdu z Rekowa. Od strony Gdyni stajemy już w połowie Redy.

17:26

Wypadek w Bożympolu Małym

Utrudnienia w ruchu na krajowej szóstce w Bożympolu Małym. Na trasie do Wejherowa samochód uderzył w drzewo. Na miejscu jak piszą państwo pracują trzy zastępy ratowników. Przejazd jest zwężony.

W okolicy uważać warto na miejscowość Kostkowo. Tam na ulicy księdza Galasa zderzyły się dwa samochody. Pod opieką medyków jest ciężarna kobieta. Proszę o ostrożną jazdę w tym miejscu.

16:33

Korki na Węźle Gdańsk Południe

Wciąż nietypowo długie korki na Węźle Gdańsk Południe przy wyjeździe z Obwodnicy Południowej Gdańska do Obwodnicy Trójmiasta. W ponad kilometrowej kolejce do węzła od strony Elbląga tracimy kilka minut. Przyczyną jest jedynie duży ruch.

16:15

Nie działają światła przy zjeździe z Redy do Pucka

Ważne ostrzeżenie od drogowców z Redy. Na skrzyżowaniu krajowej szóstki z wojewódzką 216 w stronę Pucka nie działa sygnalizacja świetlna. Na miejsce jedzie już ekipa techniczna. Proszę uważać, zwłaszcza przy włączaniu się z podporządkowanej.

15:50

W rankingu dojazdów do Obwodnicy Trójmiasta prowadzą te gdyńskie

Przed Witominem Małokacka i Kielecka stoją na niemal całej długości. Kilometrowy korek jest też na Wielkopolskiej przed Karwinami.

W Gdańsku Spacerową jedzie się dość sprawnie. Słowackiego spowalnia dość wyraźnie ale tylko do Niedźwiednika. Armii Krajowej w minimalnym korku przed Łostowicką.

14:28

Nietypowy wypadek na Obwodnicy Trójmiasta

Kolizja na wiadukcie nad linią kolejową zakorkowała Żukowo. Przejazd w kierunku Gdyni, jak mówią drogowcy prowadzony jest wahadłowo. Korki przy dojazdach do Żukowa mają po około kilometrze z każdej strony.

Problemów nie ma już na Węźle Chwarzno Obwodnicy Trójmiasta, gdzie wcześniej też na mokrej jezdni była stłuczka.

Uwaga jednak na trasę w kierunku Łodzi. Na wysokości Szadółek z haka samochodu odczepiła się przyczepka z drewnem. Nikomu nic się nie stało. Kierowca stara się pozbierać zagubiony ładunek. Korki szybko rosną - mówi pan Grzegorz.

14:00

Kolizja na Węźle Chwarzno Obwodnicy Trójmiasta

Proszę uważać na Węzeł Chwarzno Obwodnicy Trójmiasta. Przy wjeździe z Chwarznieńskiej, w kierunku Chyloni była stłuczka. Strażacy pracują na miejscu. Przejazd jest zwężony. Od strony Gdańska korek ma około jednego kilometra.

Państwo ostrzegają też przed Żukowem. Na wiadukcie od strony Chwaszczyna też kolizja. Korki tworzą się z obu stron  - pisze pani Ania.

Pani Lidia ostrzega przed problemami na Trakcie Świętego Wojciecha w Gdańsku. Tuż za Zaroślakiem w kierunku Pruszcza Gdańskiego zderzyły się dwa auta. Na jezdni sporo plastiku.

13:28

Zderzak na Słowackiego w Gdańsku

W Gdańsku na ulicy Słowackiego w kierunku obwodnicy znajduje się zderzak zgubiony prawdopodobnie po kolizji. Leży na lewym pasie około 500 metrów przed granicą lasu. Nasz słuchacz apeluje o ostrożność.

12:52

Zepsuty autobus na prawym pasie Obwodnicy w stronę Łodzi

- Za Straszynem w kierunku Łodzi na prawym pasie stoi zepsuty autobus. Proszę uważać! - apeluje nasz słuchacz.

08:28

Auto rozbite na Estakadzie Kwiatkowskiego

Państwo piszą o utrudnieniach w Gdyni: rozbite auto na Estakadzie Kwiatkowskiego. Wjazd z Obwodnicy na Trasę Kwiatkowskiego z korkiem.

08:19

Utrudnienia na DW 222. Auto uderzyło w drzewo

Ruch wahadłowy na drodze wojewódzkiej 222. W miejscowości Żuława samochód osobowy uderzył w drzewo. Nie żyje kierowca samochodu.

08:01

Zator na DW 221 między Lublewem a Kowalami

"Na drodze z Lublewa Gdańskiego do Kowal ciężarówka z jakąś awarią - wygląda, że coś się pali, kierowcy pomagają z gaśnicami. Droga się korkuje w kierunku Kowal" - pisze pani Ania.

07:19

Droga wojewódzka 221 z korkiem do Obwodnicy z dwóch stron

Droga wojewódzka 221 korkuje się w Kowalach od ul. Guderskiego do ul. Starowiejskiej.
Ale jednak ta samą trasą od Lublewa Gdańskiego do Obwodnicy toczymy się również znacznie wolniej.

07:00

Al. Armii Krajowej ciasna w kierunku centrum Gdańska

Aleja Armii Krajowej zatyka się w tej chwili między ul. Jabłoniową a aleją Havla. Ale trasa W-Z ciasna też na dole od ul. Stoczniowców do ul. 3 maja.

06:37

Bardzo duży ruch na DK91 w kierunku Gdańska

Na drodze krajowej nr 91 zwalniamy za Pszczółkami od stacji Orlen i tak do Skowarcza. Mały korek bez żadnej przyczyny - informuje pan Wojtek. "Do ronda Rusocin hamujemy przed Łęgowem. W połowie Łęgowa przystanek autobusowy zajmuje zepsuta ciężarówka, więc autobusy stają na jezdni co tez spowalnia ruch", dodaje nasz słuchacz.

06:33

Uwaga na gęste mgły!

Mgły i zamglenia utrudniają płynny przejazd kierowcom podróżującym po pomorskich drogach.
Pan Piotr pisze: trasa Trasa Kowale -  Elbląg przejezdna ale między Kowalami a Nowym Dworem Gdańskim mocna mgła ograniczająca momentami widoczność do około 200m

05:36

Rozpoczynamy poniedziałkowego Autopilota!