Japoński rząd opublikował listę 300 firm, które naruszyły prawa pracownicze. Ma to pomóc w walce ze zjawiskiem samobójstw i śmierci z przepracowania. Dlaczego ludzie w zachodniej Azji tak bardzo angażują się w pracę, pytaliśmy gości audycji Ludzie i Pieniądze.
Układy zbiorowe mają stać się najważniejszym sposobem regulowania stosunków pracy w Polsce - wyjaśniał w Radiu Gdańsk prof. Jakub Stelina, specjalista prawa pracy z Uniwersytetu Gdańskiego, szef jednego z podzespołów komisji kodyfikacyjnej prawa pracy.
"Dwie godziny dla rodziny" to inicjatywa w ramach Światowego Dnia Rodziny, który obchodzimy 15 maja. Do akcji przyłączyło się 500 firm z całej Polski. W poniedziałek wypuszczą pracowników z pracy o dwie godziny wcześniej niż zazwyczaj. O ocenę pomysłu poprosiliśmy gości audycji Ludzie i Pieniądze w Radiu Gdańsk.
Kodeks wykroczeń pozwala ukarać za hałas i przeszkadzanie sąsiadom o dowolnej porze doby. W ostatnim odcinku audycji "Twoje prawo" rozmawialiśmy o głośnych sąsiadach i o tym, kiedy warto uciec się do pomocy policji.
Ważne wydarzenie w wodnym życiu Gdańska. Mowa o początku montażu kładki na Ołowiankę. Gdańsk wreszcie idzie w kierunku wody? Zastanawiali się nad tym goście audycji Ludzie i Pieniądze w Radiu Gdańsk.
Badania pokazują, że za granicą pracę można znaleźć w 3-4 tygodnie, kiedy w naszym kraju szuka się jej około roku. - To wynik tego, że nie wszyscy chcą pracować - komentuje Małgorzata Tobiszewska, pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Rynku Pracy.
Gdzie randkuje się najtaniej, a gdzie najdrożej? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć autorzy "Indeksu taniej randki". Za kolację dla dwóch osób, bilety do kina, przejazd taksówką i dwa piwa najwięcej zapłacimy w Zurychu - około 200 dolarów. Warszawa znalazła się na 39. miejscu. Tu trzeba wydać nieco ponad 50 dolarów.

Unia Europejska dofinansuje kwotą ponad miliona euro studium wykonalności pływającego terminala w Zatoce Gdańskiej, który ma służyć do odbioru gazu skroplonego LNG – poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska.

Najatrakcyjniejsze oferty turystyczne na Pomorzu na tegoroczną majówkę wyprzedane. W czym tkwi fenomen wakacji na Pomorzu - zapytaliśmy gości audycji Ludzie i Pieniądze.

Czy autostrada Odessa-Gdańsk może powstać? - Obawiam się, że to tylko pijarowa zapowiedź, która ładnie brzmi - mówił Piotr Świąc.

Page 1 of 5