Na podstawie aktualnych badań, gdzie jest, potocznie określana, Polska B, czyli część naszego kraju słabiej się rozwijająca, zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym, okazało się, że jednym z takich regionów jest północna część Pomorza. Województwo nie rozwija się wystarczająco szybko, ale Trójmiasto jest swego rodzaju motorem napędowym regionu, który podnosi je w statystykach.
Ponad 280 firm i instytucji z 19 krajów. Trwają Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo 2017. To najstarsze i największe w Polsce oraz jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń targowo-konferencyjnych poświęconych gospodarce morskiej.
Opublikowany został projekt zmian w systemie emerytalnym. Jest porozumienie między Ministerstwem Rozwoju a Ministerstwem Pracy. Oszczędności, które są teraz w OFE, w 25 proc. mają zasilić Fundusz Rezerwy Demograficznej, a w 75 proc. zostać sprywatyzowane.
Średnia zarobków w Polsce przekroczyła 4 tys. zł - podaje Główny Urząd Statystyczny. Jak te dane mają się do rzeczywistości, skoro nie uwzględnia się mikrofirm, a najczęstszą zawieraną umową jest ta na opiewająca na 3 tys. zł brutto? Pytamy gości audycji Ludzie i Pieniądze.

W piątkowej audycji Ludzie i Pieniądze dyskusja na temat wypłat świadczeń  dla poszkodowanych w zeszłotygodniowym kataklizmie. - Pieniądze dla poszkodowanych będą szybciej niż kilkanaście lat temu, kiedyś ludzie miesiącami czekali na wyceny szkód, nie było przedstawicieli w miejscach dotkniętych przez żywioł - mówił Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza.

Pojawiły się sugestie, że były kanclerz Niemiec, Gerhard Schröder, mógłby zostać jednym z dyrektorów w firmie Rosnieft (rosyjski państwowy koncern działający w branży petrochemicznej - przyp. red). O problemie na pograniczu biznesu i etyki w audycji Ludzie i pieniądze rozmawiał Artur Kiełbasiński z gośćmi: Wiolettą Kakowską- Mehring z serwisu Trójmiasto.pl, Piotrem Stareńczakiem z Portalu Morskiego i Krzysztofem Szymborskim, Prezesem BTC.
W ubiegłym tygodniu WizzAir poinformował o nowych połączeniach z Gdańska do Lizbony i Wilna oraz o zwiększeniu częstotliwości już istniejących lotów. W audycji Ludzie i Pieniądze Artur Kiełbasiński rozmawiał na ten temat z Ireneuszem Osińskim z organizacji Pracodawcy Pomorza i Mariuszem Piotrowskim, dziennikarzem ekonomicznym Fly4free.

Czy wydatki związane z organizacją tak dużych imprez jak finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie, które spadają na barki miasta nie odbiją się negatywnie na innych miejskich inwestycjach? Dyskutowali o tym goście Radia Gdańsk.

Średnia cena benzyny bezołowiowej za litr w 2013 roku była o złotówkę wyższa niż obecnie. Mimo wszystko pojawiają się negatywne głosy związane z ostatnim wzrostem cen paliw.
Gdańsk na szóstym miejscu w Polsce pod względem wysokości wynagrodzeń - wynika ze statystyk GUS. W 2016 roku średnie wynagrodzenie w Gdańsku wyniosło 5 118 zł, w Sopocie 5 104 zł (7. miejsce w rankingu), w Gdyni 4 798 zł (11. miejsce). Wysoka pozycja w zestawieniu dziwi? Pytamy ekspertów.
Page 1 of 8