Autopilot RG. Prowadzą Grzegorz Armatowski i Wojtek Luściński

17:59

Odpuszcza piątkowy szczyt na drogach

Odpuszczają korki na drogach Trójmiasta i Pomorza. Są jednak wyjątki. Jednym z nich jest Podwale Grodzkie w kierunku Huciska. Tutaj stoimy na całej długości, od końcówki Błędnika do wspomnianego Huciska.

Drugim z wyjątków jest Spacerowa, na której cały czas jest gęsto w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Tutaj musimy liczyć się ze stratą kilku minut, ale za parę chwil na Spacerowej również powinno się już jechać dobrze.

Obwodnicą Trójmiasta jedziemy teraz bez żadnych problemów. Oby tak pozostało.

Gęsto jest jeszcze na krajowej 7. Korkuje się zwłaszcza fragment pomiędzy Koszwałami, a Cedrami Małymi w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego.

16:19

Problemy na obwodnicy Trójmiasta

Raz jeszcze przypominamy sytuację, o której napisał do nas Pan Rafał. Na zjeździe z obwodnicy na Karczemki w stronę Łodzi spaceruje, a właściwie odbija się od barierek kompletnie pijany młody człowiek. Uważajcie żeby nie wpadł pod koła.

16:11

Awaria samochodu na Spacerowej

Tuż przed zjazdem do centrum handlowego stoi zepsute auto, które całkowicie zablokowało pas w kierunku Osowej i obwodnicy Trójmiasta. W tym miejscu zaczyna się tworzyć ogromny korek, gdyż samochody próbujące ominąć zepsute auto nie maja pola manewru i tutaj musimy liczyć się ze stratą czasu, bo jak dodaje ktoś z państwa na jedynce do obwodnicy poruszamy się praktycznie od Parku Oliwskiego.

15:31

Mały paraliż centrum gdańska

Coraz gorzej poruszamy się przez centrum Gdańska. Korek do Huciska zaczyna się jeszcze na alei Zwycięstwa, na wysokości ulicy Chodowieckiego i ciągnie przez Błędnik i Podwale Grodzkie. Gęsto jest również na Trakcie Konnym i 3 maja. Tutaj w korku do Nowych Ogrodów jedziemy od placu Zebrań Ludowych.

15:30

Problemy w Sopocie na alei Niepodległości i Armii Krajowej

Od Sopotu rozpoczniemy tego autopilota i od zatoru, który tworzy się na alei Niepodległości . Chodzi o odcinek pomiędzy 23 marca, a Armii Krajowej. Niestety roboty drogowe, które trwają na ulicy Armii Krajowej skutecznie utrudniają ruch także na alei Niepodległości, gdyż samochody wjeżdżające z Armii Krajowej skutecznie paraliżują aleję Niepodległości. Lepiej w tym momencie omijać to miejsce i wybrać dolny taras Sopotu i tamtędy próbować dostać się do Gdańska

15:01

Stoi dojazd do Chwaszczyna od strony Gdyni

Na początek wiadomości z Chwaszczyna. Pan Robert napisał do nas o sytuacji na dojeździe od strony Gdyni. Tam niestety korek do ronda ciągnie się już od wysokości Rdestowej. W tym momencie nie napotkamy żadnych problemów na dojeździe od Osowej, Żukowa i Karczemek

14:27

Ścisk w centrum Gdańska. Gęsto także na dojeździe do Żukowa

Niestety w cierpliwość musimy uzbroić się w centrum Gdańska. Przypomnę, że w ogromnym zatorze poruszamy się do Huciska. Stoimy jeszcze przed Błędnikiem i bardzo wolno jedziemy przez Podwale Grodzkie. Korkują się także Wały Piastowskie, na których do Podwala Grodzkiego stoimy od wysokości Kupieckiej.

Niestety duży zator tworzy się także na trasie dojazdowej do Żukowa od strony Gdańska. Korek zaczyna się na kilometr za Lniskami i ciągnie do pierwszego ronda. tradycyjnie staniemy także od strony Gdyni, bo tutaj korek zaczyna się jeszcze przed skrzyżowaniem z Armii Krajowej.

08:56

Kłopoty na liniach tramwajowych w Gdańsku

Co najmniej osiem tramwajów stoi na Armii Krajowej w dół, na wysokości Pohulanki. Prawdopodobnie jeden ze składów ma awarię. Są opóźnienia na liniach z południowych dzielnic Gdańska.

07:46

Korek na krajowej 20 w Chwaszczynie

Stać trzeba już od Tuchomia przed rondem - tam tracimy około 12 minut. Korek jest też od Karczemek. Na trasie 218 stoimy od złomowca - pisze nasz słuchacz Tomasz.

07:18

Duży ruch na zjazdach z obwodnicy Trójmiasta

Na Spacerowej w Gdańsku ciasno od obwodnicy do skrętu w kierunku ZOO. Za skrzyżowaniem na jezdni leży potrącona sarna. Trzeba uważać. Na Słowackiego gęsto od Cieniawy do ronda na Niedźwiedniku. Armii Krajowej stoi od Cedrowej do Łostowickiej.

06:05

Dzień dobry, rozpoczynamy piątkowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. Rano po drogach poprowadzi Was Grzegorz Armatowski, a po południu Wojtek Luściński.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.