Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Grzegorz Armatowski i Aleksandra Nietopiel

18:15

Droga krzyżowa, utrudnienia w ruchu

Ulicami Gdańska przejdzie dzisiaj o 19.00 Droga Krzyżowa w Intencji Żołnierzy Niezłomnych. Będą utrudnienia w ruchu. Uczestnicy ruszą ul. 3 Maja pod aresztu i przejdą tą ulicą do Cmentarza Garnizonowego przy ul. gen. Henryka Dąbrowskiego. Te ulice zostaną zamknięte. Policjanci apelują do kierowców, żeby w miarę możliwości omijali ten rejon Gdańska i korzystali z objazdów.

18:00

Trzyma zator przed Chwaszczynem i na DK 7

Korki w Trójmieście już odpuszczają, ale są miejsca, gdzie jeszcze trzeba trochę zwolnić. Tak jest na Alei Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku - wolniej jedziemy nitką w kierunku Potokowej.

Wolniejsza jazda czeka też kierowców na odcinku Świętokrzyskiej w kierunku obwodnicy od ronda przy pętli. I tak wolniej jedziemy do Niepołomickiej, potem się już rozluźnia.

Wciąż w korkowym uścisku trzyma kierowców krajowa siódemka od zjazdu z obwodnicy w kierunku Leźna. Przed Żukowem od strony gdańska zwalniamy półtora kilometra przed rondem. Od strony Gdyni kolejka ma nieco ponad pół kilometra.

Przed Chwaszczynem wciąż zator - krótszy ale jednak - ponad dwa kilometry w ścisku - od strony Gdyni.

Obwodnica Trójmiasta bardzo zachęcająca. Zdecydowanie lepsza sytuacja już na Spacerowej w kierunku obwodnicy. Czysto także na leśnym odcinku Słowackiego w obu kierunkach

16:10

Korki w Gdyni. Stoi estakada

Korek na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni - kolejka zaczyna się za zjazdem z ulicy Janka Wiśniewskiego. Hutnicza od estakady w stronę Rumi w tradycyjnym żółwim tempem. Korek także doskwiera kierowcom jadącym Małokacka do Witawy - tutaj zator od Olimpijskiej, ciasno też na Kieleckiej i Rolniczej. Wielkopolska stoi od Łowickiej do Sopockiej w stronę obwodnicy. A na Sopockiej do Wielkopolskiej zator, ale ruch idzie w miarę płynnie.

15:31

Ciężarówka na prawym pasie przy PPNT w Gdyni

Gdynia: na wysokości Pomorskiego Parku Naukowego Technologicznego w kierunku Gdańska na prawym pasie stoi ciężarówka z drewnem - prawdopodobnie uszkodzone koło - informuje słuchacz Maciej.

15:03

Coraz ciaśniej na drogachTrójmiasta

Korek przed Chwaszczynem od strony Gdyni  zaczyna się już od Rdestowej. Coraz wolniej jedziemy Wielkopolską do Strzelców w kierunku obwodnicy. Rośnie tez kolejka aut na Sopockiej. Na Witominie jeszcze spokojnie na Małokackiej i Rolniczej jedziemy jeszcze bez kłopotów.

W Gdańsku - zrobiło się ciasno przy Parku Oliwskim - do Grunwaldzkiej zderzak z zderzak. Sporo aut tez na Czyżewskiego do Spacerowej. A sama Spacerowa zaczyna się zatykać przy wylocie na obwodnicę.

W większym towarzystwie jedziemy też ulicą Czarny Dwór od Dąbrowszczaków w kierunku Letnicy, w drugą stronę ruch jest mniejszy.

W centrum korek trzyma - zwalniamy na Alei Zwycięstwa od skrętu w ul. Kopernika i w wolnym tempie jedziemy do Huciska. Na Alei Armii Krajowej tradycyjny zator do Łostowiskiej w stronę obwodnicy zwalniamy za zjazdem na Chełm.

12:02

Zamknięta ulica Obrońców Wybrzeża w Gdańsku

Nasz słuchacz informuje, że całkowicie zamknięta jest ulica Obrońców Wybrzeża w Gdańsku. Na miejscu są pirotechnicy i policja. Prawdopodobnie chodzi o alarm bombowy, bo ktoś zostawił karton z napisem: "bomba".

09:09

Utrudnienia na drodze z Pępowa do Żukowa

Wycinka drzew na drodze z Pępowa do Żukowa. Policjanci kierują ruchem - ostrzega słuchaczka.

07:37

Korki w południowych dzielnicach Gdańska

Wilanowska w górę mocno zakorkowana. Zator zaczyna się od wysokości Rogalińskiej. Na dojeździe do Havla tracimy około 10 minut - wyliczają nasi słuchacze.

07:19

I po kłopotach na S6 w Redzie

Samochody, które uczestniczyły w kolizji przy skrzyżowaniu z Łąkową już na poboczu. Korek już się rozładował.

06:47

Dobre warunki jazdy na krajowej 7 w stronę Warszawy

Bez korków jedziemy na trasie Kowale - Elbląg. Pięknie wita nas słońce w piątkowy poranek, co widać na zdjęciu od pana Piotra.

06:31

Kolizja też w Gdańsku

Wały Piastowskie, Łagiewniki, kierunek Jana z Kolna auto uderzyło w słup. Jak informują słuchacze, pojazd stoi tyłem do kierunku jazdy, prawy pas zablokowany.

06:21

Utrudnienia w ruchu na krajowej 6

W Redzie na wysokości skrzyżowania z ulicą Łąkową zderzyły się dwa samochody. Jeden pas jest zablokowany, korek zaczyna się od skrzyżowania z ulicą Pucką.

06:05

Dzień dobry! Rozpoczynamy piątkowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. Rano po drogach poprowadzi Was Grzegorz Armatowski, a po południu Aleksandra Nietopiel.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.