Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Sylwester Pięta i Wojciech Luściński

17:59

Pomału odpuszczają korki w Trójmieście

Całkowicie odpuściły zatory na Podwalu Grodzkim i Błędniku do Huciska. Swobodnie jedziemy także 3-ego maja do Nowych Ogrodów.

Nie widzę korków na Armii Krajowej, zarówno od strony centrum Gdańska jak i od obwodnicy Trójmiasta.

Również na Łostowickiej sytuacja wygląda coraz lepiej, bo teraz bez problemów przejdziemy odcinek od Kartuskiej do Armii Krajowej.

Problemy jednak na Świętokrzyskiej. Tutaj cały czas utrzymuje się zator pomiędzy Havla, a Niepołomicką w kierunku Kowal.

17:00

Stoi Armii Krajowej w Gdańsku. Ogromny korek pomiędzy Żukowem, a Gdańskiem

Cierpliwość wskazana także na Łostowickiej, na dojeździe do Armii Krajowej. Sama Armii Krajowej tutaj również mały paraliż. Na dojeździe do skrzyżowania z Łostowicką stoimy od zjazdu na Chełm. Z drugiej strony również tworzy się gigantyczny zator, bo do skrzyżowania z Havla toczymy się jeszcze przed wiaduktem w Cedrowej.

Ogromny korek tworzy się na trasie pomiędzy Żukowem, a Gdańskiem. Zator w stronę Nowatorów zaczyna się już na wjeździe do Leźna. Z drugiej strony staniemy także na Kartuskiej, a ten korek ciągnie się od obwodnicy Trójmiasta. Wspomnianych Nowatorów również nie wygląda najlepiej, bo pierwszy bieg wrzucamy już na wysokości ronda Turbinowego.

Czarny dwór zakorkowany od Dąbrowszczaków do Jana Pawła Drugiego. Potem tunel pod Martwą Wisłą, Sucharskiego i obwodnica południowa bez utrudnień. Zjazd z obwodnicy południowej w Straszynie zakorkowany, a to garść informacji od Pana Michała, za które serdecznie dziękujemy.

16:00

Bardzo gęsto na drogach Trójmiasta

Przypominamy o tradycyjnych utrudnieniach w centrum Gdańska. Od Błędnika na pierwszym biegu toczymy się przez Podwale Grodzkie aż do Huciska. Stoimy również na 3-ego maja od Placu Zberań Ludowych do skrzyżowania z Nowych Ogrodów.

Cierpliwość wskazana również we Wrzeszczu. Aleja Żołnierzy Wyklętych stoi od Hynka, a zator ciągnie się do skrzyżowania z Partyzantów i Chrzanowskiego. Wspomniana Partyzantów również nie wygląda najlepiej, bo na dojeździe do Żołnierzy Wyklętych przymusowy postój zaczyna się od wysokości Jesionowej.

Korkuje się także Grunwaldzka w kierunku centrum Gdańska. Stoimy od Szymanowskiego, a utrudnienia kończą się na skrzyżowaniu przy Galerii Bałtyckiej.

15:31

Korek w centrum Gdańska i na Czarnym Dworze

Zwalniamy zaraz przed Błędnikiem i w tak dużym towarzystwie jedziemy aż do samego Huciska, gdzie utrudnienia się kończą. Stoimy także na równoległej 3-ego maja. Ten korek zaczyna się na wysokości Placu Zebrań Ludowych i na drugim biegu toczymy się do Nowych Ogrodów.

Nie odpuszczają korki na Czarnym Dworze. Chodzi o dojazd do alei Jana Pawła Drugiego. Stoimy od Dąbrowszczaków, ale także od strony Hallera.

15:00

Kończą się utrudnienia w Rychnowych

Nie ma już utrudnień w miejscowości Rychnowy, gdzie przypomnę doszło do poważnego wypadku samochodu osobowego, który uderzył w drzewo. Dwie osoby w tym zdarzeniu zostały poszkodowane i zabrane do szpitala. Na miejscu pracowały także cztery zastępy strażaków. Droga Krajowa 22 jest już przejezdna.

14:18

Wypadek w Rychnowych. Dwie osoby poszkodowane

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Rychnowy, w powiecie czułchowskim. Samochód osobowy uderzył w drzewo. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, a droga jest zablokowana. Na miejscu pracują służby. Droga krajowa 22 korkuje się od wyjazdy z Chojnic, aż do miejsca zdarzenia.

14:00

Chwilę stracimy na dojeździe do Huciska

Jak na razie korek zaczyna się na wysokości dworca głównego i w tym momencie dojazd do Huciska to strata ponad 5 minut.

Również tradycyjnie korkuje się Czarny Dwór. Stoimy klasycznie od Dąbrowszczaków do alei Jana Pawła Drugiego.

07:30

Przytykają się zjazdy z obwodnicy

Obwodnica Trójmiasta i Południowa Obwodnica Gdańska nie sprawiają kłopotów kierowcom. Gorzej wyglądają niektóre zjazdy do Gdańska i Gdyni. Armii Krajowej w Gdańsku zwalnia od Jabłoniowej do Łostowickiej, Spacerowa wolno toczy się na całym odcinku, a Słowackiego wolno toczy się dopiero od wyjazdu z lasu. W Gdyni trzeba uważać szczególnie na Chwaszczyńską, która wolno toczy się przez Karwiny i na Chwarznieńską, która wolno porusza się od obwodnicy do Witomina.

06:30

Korek w Żukowie od strony Kartuz

Witam, od Kartuz przed Żukowem korek masakra - ostrzega pan Arkadiusz. Zwolnić trzeba na wysokości Lidla.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. Rano po drogach poprowadzi Was Sylwester Pięta, a po południu Wojciech Luściński.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.