Piątkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Grzegorz Armatowski i Wojciech Luściński

17:30

Zepsuta ciężarówką na krajowej 7

Problemy pojawiają się zwłaszcza na odcinku pomiędzy Koszwałami, a Nowym Dworem Gdańskim. Ktoś z państwa napisał, że w miejscowości Dworek na pasie w kierunku Elbląga stoi zepsuta ciężarówka, a ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Pan Grzegorz dodaje, że to tworzy gigantyczny korek, zwłaszcza od strony Gdańska.

17:19

Korek na obwodnicy odpuścił

Nie ma już problemów na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi. Po stłuczce trzech aut przed zjazdem na Pruszcz Gdański nie ma już śladu i bez problemów dostaniemy się do bramek autostrady A1.

16:59

Nie odpuszcza korek na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi

Cały czas ostrzegamy przed korkiem na obwodnicy Trójmiasta w stronę Łodzi. Przypomnę, że na wysokości zjazdu na Pruszcz Gdański doszło do stłuczki trzech aut, które blokują lewy pas. Na miejscu jest Policja, ale niestety korek sięga już węzła Straszyn.

16:30

Szczyt dotarł także do Gdyni

W Gdyni, duży korek tworzy się na Wielkopolskiej w kierunku skrzyżowania z Sopocką. Przymusowy postój zaczynamy na wysokości salonu samochodowego. O dziwo żadnych problemów nie sprawia Sopocka, na której bez zatrzymania dostaniemy się do skrzyżowania z Wielkopolską.

Rozkręcają się również korki na dojeździe do Witomina. Na Małokackiej staniemy w połowie odcinka. Nieco lepiej wygląda Kielecka, ale tutaj też pół kilometra przed skrzyżowaniem z Rolniczą staniemy w korku.

16:02

Stłuczka na obwodnicy Trójmiasta

Niestety spokojna jak dotąd obwodnica Trójmiasta już do spokojnych nie należy. Na 348-mym kilometrze w stronę Łodzi, czyli w okolicach bramek autostrady A1, a konkretniej zjazdu na Pruszcz Gdański doszło do stłuczki trzech aut na lewym pasie. Już teraz tworzy się duży korek, który jak informuje pan Damian ma ponad 4 kilometry.

15:03

Paraliż centrum Gdańska

Paraliż w centrum Gdańska. Niestety na dojeździe do Huciska tracimy prawie 20 minut. Korek na alei Zwycięstwa zaczyna się na wysokości Elizy Orzeszkowej i ciągnie przez Błędnik i Podwale Grodzkie do wspomnianego Huciska. Niestety równolegle stoi również trakt konny, który korkuje się od Chodowieckiego aż do 3 maja, która również nie wygląda najlepiej. Stoimy od Placu Zebrań Ludowych do skrzyżowania z Nowych Ogrodów.

W związku z korkiem do Huciska na Podwalu, zator również na Wałach Piastowskich i wcześniej Jana z Kolna, która stoi od wysokości Narzędziowców.

14:48

Problemy w centrum Gdańska

Niestety tutaj już tworzą się duże korki, chodzi zwłaszcza o trasę w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Stoimy jeszcze przed Błędnikiem i w sznureczku aut jedziemy przed Podwale Grodzkie aż skrzyżowania z Huciskiem.

14:00

Bardzo ciasno we Wrzeszczu

Korkuje się aleja Żołnierzy Wyklętych w kierunku Niedźwiednika. Zator zaczyna się zaraz przed wiaduktem nad Grunwaldzką, a kończy na wysokości skrzyżowania z Partyzantów i Chrzanowskiego. Potem już nieco luźniej do ronda na Niedźwiedniku, ale przed samym rondem również czeka nas przymusowy postój.

Jeżeli chodzi o korki w Gdańsku, to jeszcze należy zwrócić uwagę na Czarny Dwór. Tutaj gęsto jest pomiędzy Dąbrowszczaków, a aleją Jana Pawła Drugiego w kierunku Tunelu Pod Martwą Wisłą.

10:04

Na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Kołobrzeską w Gdańsku nie działa sygnalizacja świetlna

O awarii oświetlenia poinformował nas nasz słuchacz. Sygnalizacja świetlna nie działa na całym skrzyżowaniu. Jak mówi nasz słuchacz nikt w tej chwili nie kieruje ruchem w tym miejscu.

08:14

Nietypowe utrudnienia na obwodnicy Trójmiasta

Przy zjeździe na Matarnię od strony Łodzi jest biało. Pełno pokruszonego styropianu, trzeba uważać, bo kierowcy gwałtownie hamują - ostrzega pani Aleksandra.

07:21

Wciąż kłopoty w Grabowie Kościerskim

Utrudnienia są na trasie 224 z Nowej Karczmy do Egiertowa. Na skrzyżowaniu w kierunku Grabowa samochód uderzył w drzewo, zginął kierowca. Strażacy usuwają wrak pojazdu.

06:56

Gęsto na dojazdach do Trójmiasta

Na 7 zwalniamy od Leźna do Kokoszek, w korku tracimy 10 minut. 91 spowalnia od Łęgowa do Rusocina, a 20 przed Miszewem, a potem od Lisiego Błota za Tuchomiem do Chwaszczyna.

06:21

Śmiertelny wypadek w powiecie kościerskim

W Grabowie Kościerskim samochód osobowy uderzył w drzewo i spłonął. Na miejscu zginął 30-letni kierowca. Droga zablokowana, objazd wyznaczono lokalnymi drogami. Na miejscu pracują 5 zastępów straży pożarnej, policja i prokurator.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy piątkowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. Rano po drogach poprowadzi Was Grzegorz Armatowski, a po południu Wojciech Luściński.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.