Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Grzegorz Armatowski i Ewelina Potocka

00:57

Bez zmian na "22"

- Starogard od strony Zblewa stoi aż do Polmosu. Nic się nie przesuwa - informuje słuchacz

00:54

Kiepskie wiadomości ze Starogardu Gdańskiego

Starogard Gdański od strony Zblewa stoi aż do Polmosu. Nic się nie przesuwa - relacjonuje nasz słuchacz. My mamy tylko nadzieję, że niedługo się to zmieni.

00:39

Przełom? Słuchacz informuje, że korek w końcu się ruszył

Obwodnica w stronę Gdyni w Kowalach ruszyła - pisze do nas jeden ze słuchaczy.

00:37

Pani Monika ma przepis na ucieczkę z korka

- Z obwodnicy zjechać na Kowale. Na Kowalach w lewo w stronę Fashion House. Z Szadółek obwodnica w stronę Gdyni pusta. Podpowiedzcie moim towarzyszom niedoli. Po 6 godzinach na obwodnicy jestem w domu - informuje słuchaczka Monika.

00:34

Najgorzej przy Węźle Kowale

Jak informują słuchacze, najgorsza sytuacja na obwodnicy jest przy Węźle Kowale w stronę Gdyni. Następny przestój przy Węźle Matarnia. Z informacji, które otrzymujemy wynika, że lepiej opuścić obwodnicę i jechać "przez miasto".

00:20

"Sytuacja jest kryzysowa"

Cały czas fatalna sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. - Stoję przy Kowalach od 4 godz. Sytuacja jest kryzysowa. Co robić? - pyta jeden ze słuchaczy. Nasz reporter uzyskał zapewnienie od WSKR, że służby cały czas pracują nad tym, żeby korek na obwodnicy rozładować.

Ciężka jest również sytuacja na "22" - tam trwa akcja policji. Stojącym w korku rozdawane są gorące napoje23:02

Co za korek... Siedem godzin w Zblewie

- Stoję w Zblewie już siódma godzinę i jestem przerażona, że nikt ze służb nie kieruje samochodów osobowych na objazdy, brak informacji co się dzieje, którędy można przejechać - pisze Agata.


22:54

Herbata dla cierpiących w korkach

W powiecie starogardzkim na odcinku odcinek jezdni DK 22 pomiędzy miejscowościami Bytonia i Szpęgawsk z powodu intensywnych opadów śniegu i blokowania drogi przez samochody ciężarowe otworzył się ogromny korek. Ludzie w autach stoją kilka godzin, został uruchomiony sztab kryzysowy w UM Starogard Gd. Straż pożarna wraz z policją będą rozwozić herbatę.

22:49

Ulica Starogardzka w kierunku Gdańska zablokowana

starogardzka
Fot. Słuchacz RG/603 06 06 06

 

Słuchaczka zaznacza, że na ul. Starogardzkiej w kierunku Gdańska w ciągu 10 min przejechała ok. 100 m od ronda przy obwodnicy.

22:21

"Dzika" droga na Witomino

W drodze na Witomino spotykamy się z takimi widokami. Warto zachować ostrożność.

 

dziki witomino2
Fot. Słuchacz RG/603 06 06 06

22:16

Tak wygląda "jazda" obwodnicą w kierunku Gdyni

mms img-1665776217
Fot. Słuchacz RG/603 06 06 06

Jak już informowaliśmy, drogowcy zapowiadają rozluźnienie korka na obwodnicy. Mniej optymistycznie widzą to słuchacze: - Na obwodnicy w kierunku Gdyni na wysokości Kowal nic się nie zmienia. Przez dwie godziny przejechałem 500 m. Informacje, które podają drogowcy, nijak się maja do rzeczywistości - twierdzi kierowca.

22:14

Uwaga, bardzo ślisko na autostradzie A1

atustrada
Fot. Słuchacz RG/603 06 06 06

 

Autostrada A1 biała, prędkość podróży 40 km/h - informuje słuchacz i wysyła zdjęcie z trasy na wysokości Olsza w kierunku Gdańska.

22:02

Słuchacze narzekają na korek na obwodnicy. Drogowcy odpowiadają

Po tym jak przed 19:00 na wysokości Karczemek, na jezdni w kierunku Gdyni, przewrócony tir zablokował oba pasy, droga nadal praktycznie stoi. Jeden ze słuchaczy napisał, że przez pół godziny przejechał zaledwie 200 metrów.

Po informacje zadzwoniliśmy do Piotra Michalskiego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzecznik zapewnia nas, że służby ściągnęły uszkodzonego tira z drogi i sytuacja powinna zacząć się poprawiać. Jednak minie trochę czasu zanim korek się rozładuje, bo zator ma kilka kilometrów.

21:50

Grunwaldzka w Gdańsku już nie przypomina tej sprzed kilku godzin

grunwaldzkaFot. Słuchacz RG/603 06 06 06

 

Jeszcze niedawno na jednej z głównych ulic Gdańska było naprawdę ciężko. Teraz ruch jest całkiem płynny, przystajemy tylko na światłach - ale i tak tylko na krótszą chwilę.

 

Dla porównania spoglądamy na natężenie ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Tam okolice Kowal wyglądają po prostu tragicznie. Im bardziej intensywny czerwony kolor - tym bardziej zakorkowana trasa.

traffic
Fot. Google Maps

21:42

Ślizgające się auto blokuje przejazd. Ogromny korek na Słowackiego w kierunku Matarni

Ogromny korek na gdańskiej ul. Słowackiego w kierunku Matarni. - Auto nie może podjechać pod górę, autobus i ciężarówka blokują wyprzedzanie tego auta, bo ślizga się od bandy do bandy i każdy, kto by go wyprzedził, na pewno zaliczyłby "dzwona" - pisze do nas Kasia

21:21

Słuchacz apeluje: "Nie cofajmy na obwodnicy"

Jeden ze słuchaczy w dość... niepochlebnym słowach apeluje do kierowców, którzy cofają na obwodnicy. Rozumiemy poirytowanie, ale prosimy pamiętać, że bezpieczeństwo jest na drodze najważniejsze.

21:16

W Zblewie też nie jest łatwo

Nasz słuchacz zaznacza, że mimo pomocy strażaków w Zblewie w korku stoi się przez kilka godzin. - Stoimy w korku tuż przed Zblewem (hotel Gramburg)już 3 godziny i żadnego przesunięcia, masakra - pisze na 603 06 06 06.

21:13

Pani Elżbieta zaprzecza: to nieprawda, że obwodnica w kierunku Gdyni już "jedzie"

Obwodnica stoi w kierunku Gdyni. - To nieprawda, że ruszyła, od bramek stoję od 18:30 i jestem na wysokości Kowal - zapewnia pani Elżbieta.

21:13

Gdański Jasień ciągle stoi

- Ulica Kartuska na wysokości Jabłoniowej zatkana przez dwie ciężarówki i autobus - pisze Joanna.
edddddddd
A tak sytuacja wygląda na ul. Trzy Lipy.

21:11

Duże problemy przed Pruszczem Gdańskim

- Mega korek przed Pruszczem Gdańskim od strony Gdańska sięga do pierwszego zjazdu na Trakt Św. Wojciecha.

20:32

Słuchacz chciał wrócić do domu. Niestety...

20:26

Zaspy w drodze na ulicę Świętokrzyską w Gdańsku

n77777777777777777

20:11

Słuchacze wciąż ostrzegają i chwalą się...rekordami

- Stoi. Dosłownie. Rakoczego na podjeździe na gdańską Morenę - pisze Piotrek.

- Na skrzyżowaniu Żołnierzy Wyklętych z Chrzanowskiego w kierunku Matarni stoi VW Polo, prawdopodobnie niesprawny. Cały prawy pas się korkuje od Galerii Bałtyckiej - ostrzega słuchacz. - Ciężko podjechać na Chełm Cienistą od Zaroślaka. Auta się ślizgają i cześć zawraca.

- Dzisiaj rekord świata: Gdańsk Nowy Port-Lębork jechałem przez 4 godziny - pisze Michał.

- Stoję na obwodnicy już 2 godziny i pytam, dlaczego służby pozwalają w tej sytuacji wyjeżdżać tirom na obwodnicę. Jak widzę kolejne ciężarówki wjeżdżające z obwodnicy południowej to mnie krew zalewa. Chcę już być w domu, a jestem w aucie od 14 - pisze Ola.

- Brat stojący w korku na DK22 przez równo 2h przejechał 300 metrów. Trzymajcie się kierowcy! Ciężki wieczór przed Wami! - pozdrawia Julia. Oj prawda...Także trzymamy kciuki za Wasze bezpieczne powroty.

20:02

Kowale - Karczemki: Obwodnica sparaliżowana

Wszystko przez TIR-a, który po 19-stej wpadł w poślizg i stanął w poprzek jezdni przed Karczemkami na pasie w kierunku Gdyni. Policja jest na miejscu i wyposażona w zimowy sprzęt specjalistyczny, stara się ciężarówkę wyprostować i ściągnąć z drogi. Służby posypują drogę i zarządca obwodnicy mówi, ze jest szansa, że te utrudnienia niebawem będą ustępować. Lada chwila powinien być udrożniony jeden pas w stronę Gdyni.
Ale państwo piszą, że na tym odcinku stoi też więcej ciężarówek, które blokują pas i utrudniają przejazd, bo nie są w stanie podjechać pod górkę. Korek się utrzymuje. Zaczyna się na wysokości Rotmanki i ciągnie do Karczemek.

19:56

Korek na ul. Powstańców Warszawskich w Gdańsku

Na Powstańców Warszawskich 50 m przed ul. Focha w kierunku Cygańskiej Góry stoi na światłach awaryjnych auto osobowe. Pas zablokowany. Ruch odbywa się na zasadzie wahadła.

19:50

Dwa tiry zablokowały obwodnicę w kierunku Gdyni

Samochody wybierają jazdę drogą pod prąd. Apelujemy o rozsądek. Po godz. 19:00 jeden z TIR-ów wpadł w poślizg i stanął w poprzek jezdni przez Karczemkami na pasie w kierunku Gdyni. Policja jest na miejscu i stara się ściągnąć ciężarówkę z drogi. Służby działają, ale korek się utrzymuje. Zaczyna się na wysokości Rotmanki i ciągnie się do Karczemek.

19:45

Objazd z Oliwy na Niedźwiednik

Nasz słuchacz podpowiada objazd przez ul. Piastowską, Polanki, Reymonta i Słowackiego. Trasa wynosi niecałe 20 minut, ale panują na niej trudne warunki, więc wybierając tą drogę, warto mieć opony zimowe.


19:41

Zakaz wjazdu na obwodnice w Kowalach w stronę Gdyni

Policja właśnie wydała zakaz wjazdu na obwodnice w Kowalach w stronę Gdyni.

19:35

Tak wygląda sytuacja al. Havla w Gdańsku gdzie utknęła cysterna

19:30

Tunel pod Martwą Wisłą zamknięty dla ciężarówek

To ponowne zamknięcie tunelu dzisiejszego dnia, tym razem tylko dla samochodów ciężarowych.

19:29

A1 stoi za węzłem Swarożyn

Zdjęcie nadesłane przez słuchacza.

FOT3EE8

19:24

Uwaga! DK nr 6 nieodśnieżona

Na odcinku Lębork - Słupsk droga jest cała biała. Zdjęcie nadesłane przez słuchacza.

2195

19:22

Zakopany dostawczak na al. Havla w Gdańsku

Na al. Havla w kierunku Armii Krajowej utknęła cysterna. Sto metrów przed nią zakopał sie dostawczak. Cały prawy pas jest zablokowany.


18:55

Najtrudniejsze odcinki na obwodnicy

Korki na obwodnicy są na odcinku od Juszkowa do Karczemek na pasie w kierunku Gdyni. TIR-y blokują przejazd na podjeździe.
Na pasie w kierunku A1 obwodnica blokuje się od Karczemek w kierunku węzła Południe.

18:51

Przed rondem na ul. Rakoczego w Gdańsku ruch blokuje cysterna

Cysterna stanęła na prawym pasie i blokuje ruch na ul. Rakoczego przed rondem z Jaśkową Doliną.

18:48

Straszyno, Kowale, Pruszcz Gdański - tam sytuacja jest najgorsza

Ogromne korki nie ustają w Straszynie Kowalach i Pruszczu Gdańskim, stoi się zarówno w samych miejscowościach jak i przy zjazdach na obwodnicę.

18:42

Zablokowana DK nr 22 do Starogardu

Zdjęcie nadesłane przez słuchacza.

FOTEF99

18:40

Łatwy przejazd obwodnicą z Gdyni do Wejherowa

Korzystne warunki panują na odcinku obwodnicy z Gdyni do Wejherowa.

18:38

Zablokowana al. Armii Krajowej w Gdańsku

Aleja Armii Krajowej stoi od ul.Odrzańskiej na wszystkich pasach w stronę obwodnicy.

18:34

Ciężko przejechać na odcinku Kolbudy - obwodnica

Pokonanie trasy na krótkim odcinku z Kolbud na obwodnicę zajmuje nawet 3,5 godz.
Page 1 of 3