Wtorkowy Autopilot RG. Prowadzą Sebastian Kwiatkowski i Wojtek Luściński

19:04

Koniec relacji Autopilota. Do jutra!

Dziękujemy za wszystkie informacje drogowe. Na kolejną relację drogową zapraszamy jutro o 6!

18:00

Ruch w Trójmieście się uspokaja

Już bez większych problemów poruszamy się drogami Trójmiasta i Pomorza. Na całe szczęście spokojnie jest na obwodnicy Trójmiasta. Tutaj od Morskiej do bramek autostrady A1 przejedziemy bez większych kłopotów.

Przyzwoicie wyglądają także zjazdy i dojazdy do obwodowej. Jedynym wyjątkiem jest Spacerowa, która korkuje się jedynie w górnym odcinku, przed skrętem do centrum handlowego.

Nie odpuszczają korki na opata Jacka Rybińskiego. Chodzi zwłaszcza o trasę w kierunku Grunwaldzkiej. Tutaj stoimy od skrzyżowania z Polankami.

Czysto na alei Żołnierzy Wyklętych. Od Hynka do ronda na Niedźwiedniku nie napotkamy żadnych utrudnień.

17:30

Odpuszczają korki na drogach Pomorza

Nie odpuszczają korki w Gdyni. Stoimy na dojazdach do Witomina. Ogromnych rozmiarów zator utrzymuje się na Małokackiej. Podobnie jest niestety na Kieleckiej i Rolniczej.

Odpuścił za to zator na estakadzie Kwiatkowskiego. Tutaj już bez żadnych problemów dostaniemy się od termianlu kontenerowego do pułkownika Dąbka.

Przyzwoicie wygląda także Hutnicza, bo tutaj korek odpuścił na odcinku pomiędzy estakadą, a Pucką.

Utrzymuje się jeszcze korek na Wielkopolskiej w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Stajemy na wysokości Łowickiej i jeden za drugim jedziemy do skrzyżowania z Sopocką. Sama Sopocka już czysta. Bez problemów dostaniemy się w tym momencie do Karwin.

16:59

Duży ruch na obwodnicy Trójmiasta

Coś niedobrego dzieje się na obwodnicy Trójmiasta. Chodzi o odcinek pomiędzy Matarnią, a Osową. Pan Dawid napisał do nas, że utrudnienia spowodowane są po prostu większym ruchem. "Jedziemy 70 kilometrów na godzinę, ale nie stajemy. Za samą Matarnią, w stronę Gdyni, krótki korek bez przyczyny, dodaje Pan Dawid. Ktoś z państwa zadaje również istotne pytanie "Gdzie na obwodnicy są solarki?" Czy to oznacza, że jutro rano będziemy stać w gigantycznych korkach? Miejmy nadzieje, że tak się nie stanie.

Gęsto na krajowej 7. Ciasno zaczyna się robić na wysokości Koszwał i w tak ogromnym towarzystwie jedziemy do Nowego Dworu Gdańskiego. Chodzi niestety o oba kierunki.

W Gdyni staniemy na estakadzie Kwiatkowskiego. Od terminalu kontenerowego do skrzyżowania z pułkownika Dąbka jedziemy zderzak w zderzak.

W Gdańsku, zakorkowane okolice Parku Oliwskiego. Stoimy przede wszystkim na Opata Jacka Rybińskiego, bo tutaj jeden wielki korek w obu kierunkach. Zatkana także Czyżewskiego na dojeździe do Spacerowej.

16:46

Zakorkowany Wrzeszcz i dojazd do Niedźwiednika

W Gdańsku gęsto przede wszystkim we Wrzeszczu. Korek na Grunwaldzkiej w kierunku Centrum Gdańsku. W zatorze staniemy na wysokości Wojska Polskiego i jeden za drugim jedziemy do Galerii Bałtyckiej.

Nie odpuszczają zatory na alei Żołnierzy Wyklętych. Korek zaczyna się na wysokości Hynka i ciągnie niestety aż do ronda De La Salle.

Zatkana jest także stara Słowackiego w kierunku Żołnierzy Wyklętych, bo tutaj staniemy na wysokości Reymonta.

Korkuje się także Potokowa. W kierunku Niedźwiednika staniemy na wysokości Ogrodowej.

Nie odpuszczają także zatory na Armii Krajowej. Od wysokości zjazdu na Chełm do skrzyżowania z Łostowicką w grę wchodzi maksymalnie drugi bieg. Na całej długości zakorkowana jest także sama Łostowicka, na której zderzak w zderzak jedziemy od wysokości Kartuskiej.

16:30

W Gdyni korki na dojazdach do Karwin i Witomina

Od Gdyni rozpoczniemy tego autopilota. Zatkane dojazdy do Witomina. Na całej długości stoi Małokacka. Tutaj w korku staniemy już na wysokości Olimpijskiej. Niestety utrudnienia pojawiają się także na Kieleckiej, Rolniczej i Witomińskiej.

Stanęła również Wielkopolska w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Jeden za drugim toczymy się od Łowickiej do skrzyżowania z Sopocką. Sama Sopocka stoi jeszcze przed zakrętami.

W Gdańsku także pomału ten popołudniowy szczyt się rozkręca. W bardzo dużym towarzystwie jedziemy aleją Żołnierzy Wyklętych. Od wysokości Galerii Bałtyckiej, jeden za drugim jedziemy praktycznie do ronda De La Salle. Nie ma problemów na Słowackiego, którą płynnie dostaniemy się do obwodnicy Trójmiasta.

Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o Spacerowej. Tutaj korki tworzą się już od praktycznie Opata Jacka Rybińskiego. Chwilę stracimy także na ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie parku Oliwskiego. Chodzi przede wszystkim o Polanki i Czyżewskiego.

Wiem, że nikt w to nie uwierzy, ale na obwodnicy pomiędzy Matarnią a Karwinami ruch płynny pomimo opadów śniegu, piszę z kolei Maniek.

16:17

Zakorkowane centrum Gdyni

Droga wojewódzka z Kościerzyny do Tczewa masakra. Ślisko wręcz szklanka, to informacje od Pana Krzysztofa, a my apelujemy oczywiście o ostrożność

Popołudniowy szczyt na drogach Trójmiasta i Pomorza rozkręca się na dobre.

W Gdyni zatyka się estakada Kwiatkowskiego. Tutaj niestety w korku toczymy się od wysokości Janka Wiśniewskiego aż do skrzyżowania z Pułkownika Dąbka.

Jeden za drugim jedziemy także Pulkownika Dąbką. Chodzi o pas w kierunku estakady. W zatorze staniemy już na wysokości ulicy Bonisławskiego.

Gęsto także na Hutniczej pomiędzy Pucką, a właśnie estakadą Kwiatkowskiego.

Ciasno w centrum Gdyni. Jednym z powodów tych utrudnień jest zepsuty autobus na skrzyżowaniu Dworcowej i 10 lutego w kierunku Skweru Kościuszki. Korek tworzy się przede wszystkim na Podjeździe. Pan Łukasz napisał do nas, że Nadzór Ruchu nie wpuszcza samochodów do centrum od strony Chyloni. W związku z tym tworzy się także sporych rozmiarów korek na Śląskiej.

W Gdyni korek na ul. Morskiej od dworca głównego. Proponuje objazd Kołłątaja , Kapitańską i Komandorską, dziękujemy za te informacje

Proszę napisać jak jeździ się po Pomorskich i Trójmiejskich drogach. 603 06 06 06 cały czas czekam na informacje od państwa.

15:59

Rozkręca się popołudniowy szczyt

Zaczniemy od informacji z Gdańska. Po wyjeździe z tunelu na Okopową - kierunek Pruszcz Gdański, zwężenie do jednego pasa co powoduje korek od Huciska, napisał do nas Pan Filip.

Popsuty autobus w Gdyni na ul. 10 lutego na skrzyżowaniu z ulicą Podjazd w kierunku Skwerku Kościuszki. Nadzór ruchu ZKM nie wpuszcza do centrum od strony Chyloni korek na ul. Śląskiej Pozdrawiam Łukasz

Pan Waldemar śle do nas kolejne informacje. Dobry przejazd z Sopotu przed Spacerową do Szadółek. Trasę pokonałem w 30 minut, choć pada śnieg.

W Wejherowie na krajowej 6, uszkodzone auta stoją już na poboczu. Korek się rozluźnia. Pozdrawiam i życzę Redakcji jak najmniej korków w 2017 roku, napisał Pan Tomek czego i my życzymy naszym słuchaczom.

Na S7 przed zjazdem na S6 w stronę Gdyni stoi zepsuta ciężarówka częściowo blokując prawy pas ruchu, to kolejne informacje od naszego słuchacza.

15:30

Silne opady śniegu na Pomorzu

Pan Krystian napisał do nas o zatorze na krajowej 6. Korkuje się trasa z Redy do Wjeherowa. Na lewym pasie doszło do stłuczki dwóch samochodów osobowych. Lewy pas całkowicie zablokowany. Na miejscu są już służby. Chodzi o fragment trasy pomiędzy ulica Elizy Orzeszkowej do skrzyżowania z Patoka.

Państwo piszą do nas z informacjami o silnie padającym śniegu. Pada już w Kwidzynie, Trójmieście, Starogardzie Gdańskim. My oczywiście apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach.

Gęsto zaczyna się robić na obwodnicy. Większy niż zazwyczaj ruch na odcinku pomiędzy węzłem Osowa do zjazdu na Karwiny w stronę Gdyni.

Ogromny korek tworzy się także w Gdańsku na Świętokrzyskiej. Od skrzyżowania z Havla na pierwszym biegu jedziemy do skrzyżowania z Niepołomicką.

Zatkała się także Armii Krajowej. Jeden za drugim jedziemy od zjazdu na Chełm do skrzyżowania z Łostowicką.

Pan Michał napisał do nas z informacjami z Gdyni. Na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i 10 lutego na pasie w kierunku Skweru Kościuszki stoi zepsuty autobus przegubowy. Samochody ledwo się obok niego mieszczą, a w tym miejscu za chwilę zaczną się tworzyć ogromne korki.

603 06 06 06 - pod tym numerem czekam na wszystkie informacje z Pomorskich i Trójmiejskich dróg.

14:59

Korek do Chwaszczyna. Gęsto na Hutniczej w Gdyni

Pomału zaczyna się tworzyć korek do ronda w Chwaszczynie. Chodzi o trasę od Gdyni. Tutaj staniemy na 2 kilometry przed rondem i w sznureczku aut właśnie do ronda będziemy się toczyć. O wiele lepiej sytuacja wygląda od strony Karczemek, Osowej i Żukowa, bo tutaj nie napotkamy żadnych korków.

Ciasno na krajowej siódemce. W dużym towarzystwie jedziemy od Koszwał przez Kiezmark do Nowego Dworu Gdańskiego. Korki tworzą się w obu kierunkach. Gęsto jest zwłaszcza pomiędzy wspomnianym Kiezmarkiem, a dojazdem do Nowego Dworu Gdańskiego. Potem już bez większych problemów dostaniemy się do Elbląga.

W Gdyni popołudniowy szczyt rozkręca się na Hutniczej. Tutaj ciasno robi się pomiędzy skrzyżowaniem z Pucką, a estakadą Kwiatkowskiego.

Proszę napisać jak jeździ się po drogach Trójmiasta i Pomorza. 603 06 06 06 - ten numer cały czas do państwa dyspozycji.

14:33

Wypadek na moście w Kiezmarku

Pan Wojtek napisał do nas z informacjami z drogi krajowej 91. Za rondem w Rusocinie w stronę Tczewa stoi zepsuta ciężarówka, która blokuje cały pas. Jeżeli są w tym miejscu utrudnienia proszę napisać, 603 06 06 06 - ten numer jest do państwa dyspozycji.

Niestety do wypadku doszło na krajowej 7. Jeden z naszych słuchaczy napisał, że tuż przed mostem w Kiezmarku, na pasie w kierunku Elbląga samochód osobowy zderzył się z ciężarówką wiozącą piasek.

Po za tym na drogach Trójmiasta i Pomorza jak na razie spokojnie. Bez większych korków poruszamy się po Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jeżeli jednak widza państwo utrudnienia to powtórzę i przypomnę. 603 06 06 06 - ten smsowy numer cały czas jest do państwa dyspozycji.

14:00

Spokojnie na drogach Trójmiasta i Pomorza

Jak na razie bardzo spokojnie na drogach Trójmiasta i Pomorza. Pomimo padającego śniegu - nie pojawiają się większe utrudnienia.

Płynnie i bez utrudnień jedziemy obwodnicą Trójmiasta. Od Morskiej do bramek autostrady A1 poruszamy się bez kłopotów. Podobnie w drugim kierunku.

Żadnych problemów nie sprawiają także zjazdy i dojazdy do obwodnicy. Czysto na Spacerowej, Słowackiego i Armii Krajowej w Gdańsku. Także w Gdyni nie widać żadnych korków. Płynnie jedziemy Chwarznieńską, Chwaszczyńską i estakadą Kwiatkowskiego.

Z utrudnieniami spotkamy się za to w Żukowie. Gęsto na dojeździe do ronda od strony Chwaszczyna. Korkuje się także trasa od Gdańska. W tym momencie to strata do 5 minut.

Jak jeździ się po trasach Pomorza i Trójmiasta? To pytanie do państwa. Proszę pisać. 603 06 06 06 - ten numer cały czas do państwa dyspozycji.

13:10

Kolizja przy wjeździe na obwodnicę w Gdyni

Do zderzenia doszło na Morskiej przy wjeździe na obwodnicę.

10:34

Trudne warunki w okolicach Słupska. Przeszkadza śnieg

slupsk snieg
Fot. Słuchacz RG/603 06 06 06

 

Nasz słuchacz wysyła zdjęcie ze słupskich dróg. Jak się okazuje, są w pełni zaśnieżona.

08:25

Uwaga na śliskie drogi!

"Droga Skarszewy - Pawłowo - Cząstkowo - Kleszczewo biała i śliska" - pisze pani Asia.

"Droga 221 Nowa Karczma - Kowale po prostu lodowisko" - pisze Irek

08:14

Obwodnica w Gdyni spokojna. Korki tylko przed Karczemkami.

Odpuszczają korki na Obwodnicy Trójmiasta przed Chwarznem, w stronę Chyloni. Jak mówi pan Roman na poboczu pozostał tylko trójkąt ostrzegawczy. Przejazd jest płynny. Przed Karczemkami, gdzie przed wiaduktem ulicy Kartuskiej była stłuczka tworzy się korek. Spowolnienie sięga do Szadółek.

07:51

Coraz większe problemy na Obwodnicy Trójmiasta

Rośnie korek na Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Chyloni. Przed zjazdem na Chwarzno część prawego pasa blokuje uszkodzony samochód. Spiętrzenie sięga do Węzła Kack.

Nieco mniejszy jest zator na trasie z Szadółek do Karczemek. Jeden z pasów drogi zbiorczej pod ulicą Kartuską blokuje ciężarówka. Pan Darek dodaje, że doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych.

07:30

Dwa miejsca z utrudnieniami na Obwodnicy Trójmiasta

Pan Piotr prosi o ostrożność podczas przejazdu Obwodnicą Trójmiasta w kierunku Gdyni. Między węzłami w Karwinach i Chwarznie część prawego pasa zajmuje uszkodzony samochód osobowy.

Przypominam o kłopotach na Węźle Karczemki. Na jezdni do Gdyni lewy pas na drodze zbiorczej blokuje uszkodzona ciężarówka.

07:11

Kolizja z tramwajem przy Kartuskiej w Gdańsku

Były chwilowe utrudnienia w ruchu, w rejonie skrzyżowania ulic Kartuskiej i Skrajnej w Gdańsku. Samochód osobowy otarł się tam o tramwaj. Nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało. Tramwaje kursują.

06:43

Ścisk przed Kokoszkami. Bez kłopotów po wypadku w Kosakowie

Pierwsze poranne korki już się pojawiają. Przed rondem w Chwaszczynie od strony Żukowa już 500 metrowa kolejka. W drodze z Żukowa do Gdańska spiętrzenia przed Kokoszkami.

Wśród zjazdówek z obwodnicy: Południowy Gdańsk toczy się powoli. Armii Krajowej do Łostowickiej stoi od Cedrowej. Słowackiego i Spacerowa jeszcze śpią.

W Gdyni Chwaszczyńska i Chwarznieńska spokojne.

Skończyły się problemy z przejazdem ulicą Żeromskiego w Kosakowie. W nocy, na wysokości gimnazjum doszło do tragicznego wypadku.

06:00

Dzień dobry! Rozpoczynamy wtorkowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. Rano po drogach poprowadzi Was Sebastian Kwiatkowski, a po południu - Wojtek Luściński.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.

05:45

Śmiertelny wypadek w Kosakowie

wiejskaFot. Słuchacz RG/603 06 06 06

 

Tragiczny wypadek na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Na trasie do gdyńskiego Pogórza o 3:30 samochód osobowy uderzył w drzewo. Jak mówią policjanci zginęła jedna osoba. Akcja na wysokości gimnazjum powoli dobiega końca. Na drodze ruch jest utrudniony.