Czwartkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Sylwester Pięta i Sebastian Kwiatkowski

19:05

Kończymy czwartkowego Autopilota!

Dziękujemy za wszystkie informacje z pomorskich dróg. Na kolejną relację zapraszamy w piątek od godziny 6:00.

18:51

Jutro problemy w trasie przez Pępowo

Przypominam ostrzeżenie od urzędników z Żukowa. Jutro między ósmą rano a dwunastą będą utrudnienia w ruchu na ulicy Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z Gdańską w Pępowie. Leśnicy będą wycinali drzewa w miejscu przyszłej zatoki autobusowej. Na trasie z Żukowa do Banina trzeba liczyć się z kłopotami.

18:25

3 Maja w Gdańsku będzie zwężona

Proszę powoli przygotowywać się na jutrzejsze wieczorne zmiany organizacji ruchu przy budowanym w centrum Forum Gdańsk. Przejazd między Urzędem Miejskim a ulicą Rogaczewskiego będzie zwężony do jednego pasa w każdą ze stron. Prace potrwają około pięciu tygodni. Korki gwarantowane.

17:23

Kolizja na Obwodnicy Trójmiasta

Stłuczka była na jezdni do Gdyni między Matarnią a Owczarnią. Ruch tam nieznacznie ale jednak się spiętrza.

16:27

Kolejne uderzenie w bariery na Słowackiego w Gdańsku

Znowu problemy na Słowackiego w Gdańsku. Na śliskiej jezdni auto wbiło się w bariery. Przejazd w połowie lasu w dół zablokowany  - piszą państwo. Kiedy kierowcy się nauczą, że każda prędkość powyżej przepisowej 70 km/h na mokrej jezdni tak się właśnie kończy?

16:22

Potrącenie pieszego na Elbląskiej w Gdańsku

Utrudnienia w ruchu na ulicy Elbląskiej w Gdańsku. Jak pisze pan Michał, na wysokości salonu Mercedesa, w kierunku rafinerii samochód potrącił na przejściu pieszego. Przejazd jest zwężony. Trwa reanimacja. My przy okazji prosimy o szczególnie ostrożną jazdę. Śliskie jezdnie, ograniczona widoczność to prosta droga do podobnych sytuacji.

15:44

Zderzenie na Spacerowej

Pan Michał ostrzega przed kłopotami na Spacerowej w górę. Tuż za leśniczówką zderzyły się trzy samochody. Przejazd jest zwężony. Są niewielkie korki.

15:43

Kolizja na Obwodnicy Południowej Gdańska

Są niewielkie utrudnienia w ruchu na Obwodnicy Południowej Gdańska.  Na jezdni do Straszyna między zjazdami na Port a Lipcami była stłuczka. Stoi ciężarówka z urwanym kołem. Trzeba uważać.

14:38

Kolejne stłuczki na ulicach Gdańska

Jak pisze pan Mateusz, w górnym odcinku ulicy Słowackiego w dół, zaraz za Złotą Karczmą zderzyły się dwa auta. Przejazd jest zwężony.

Problemy też przy wyjeździe z Piekarniczej do Nowolipia. Przejazd utrudniają tam trzy uszkodzone auta.

13:59

Utrudnione warunki jazdy na Pomorzu. Na mokrych jezdniach łatwo o stłuczkę

Do wypadku doszło między innymi, na gdyńskiej Dąbrowie przy ulicy Miętowej. Pomocy medyków wymagała jedna osoba. Przejazd na miejscu może być utrudniony.

O ostrożność proszę też na trasie z Leźna do Żukowa. W Lniskach strażacy kończą akcję w miejscu kolizji.

Bez problemów poruszamy się po Obwodnicy Trójmiasta. Nie zawodzą natomiast korki w centrum Gdańska. Przejazd przez skrzyżowanie Wałów Jagiellońskich i Huciska zajmuje ponad 10 minut. Zator zaczyna się na rondzie Ofiar Katynia.

12:03

Groźny wypadek w Słupsku

Wypadek w Słupsku. Kierowca peugeota zasłabł, uderzył w 2 samochody, ściął znak i uderzył w budynek przy ulicy Kołłątaja. Karetka zabrała mężczyznę do szpitala. Uwaga na utrudnienia w ruchu.

Publikujemy zdjęcia nadesłane przez naszego słuchacza na numer 603 06 06 06:

 

slupsk wypadek1

 

slupsk wypadek2

 

slupsk wypadek3

 

09:24

Nasi słuchacze alarmują o nowych kamerach na wiaduktach obwodnicy. Już wiemy co to jest

To nie pomiar prędkości ale badania ruchu - tak drogowcy komentują obecność kamer na wiaduktach Obwodnicy Trójmiasta. Takie zgłoszenia otrzymaliśmy od Państwa o poranku. Jak powiedział Radiu Gdańsk dr inż. Wojciech Kustra z Politechniki Gdańskiej w najbliższych dniach na części wiaduktów ustawione będą kamery obserwujące ruch na trasie. Sprzęt będzie badał gęstość i specyfikę ruchu na ekspresowej szóstce.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Narodowego Centrum Badań Rozwoju. Jego celem jest stworzenie nowej metody obliczania przepustowości.

09:01

Kamery nad obwodnicą Trójmiasta

Nasz słuchacz pyta: "co to za akcja wczoraj i dziś? Ktoś rozstawia coś na kształt przenośnych fotoradarów prędkości na wiaduktach nad obwodnicą. Kamery są skierowane na obwodnicę. Nie zauważyłem znaków drogowych informujących o takiej kontroli. Pozdrawiam Michał".

08:07

Długi korek na Havla w Gdańsku

Aleja Havla stoi od skrzyżowania z Wilanowska. Czas przejazdu do Armii Krajowej to 15-20 min. Sama Armii Krajowej zwalnia w kierunku centrum od Jabłoniowej.

08:06

Wraca normalny ruch tramwajowy

Awaria tramwaju została usunięta. Na liniach tramwajowych: 2, 6, 11, 12 mogą występować opóźnienia.

07:01

Korek na Alei Armii Krajowej

Rośnie ruch na drogach Trójmiasta. Szczególnie duży korek utworzył się już na alei Armii Krajowej, gdzie zwolnić trzeba na wysokości Jabłoniowej. Pozostałe dojazdy z obwodnicy do Gdańska i Gdyni nie sprawiają kłopotów.

06:40

Wykolejenie tramwaju w Oliwie

Wykolejenie tramwaju 11 w Oliwie. Linia 2 kursuje do Jelitkowa, linie 6, 11 i 12 tylko do Strzyży PKM. Na odcinku Strzyża PKM - Pomorska/Chłopska wprowadzono autobusy zastępcze. Opóźnienia na liniach 2, 6, 11 i 12.

06:00

Dzień dobry, rozpoczynamy czwartkowy Autopilot RG!

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. Rano po drogach poprowadzi Was Sylwester Pięta, a po południu Sebastian Kwiatkowski.

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.