Poniedziałkowy Autopilot Radia Gdańsk. Prowadzą Ewelina Potocka i Aleksandra Nietopiel

18:59

Kończymy Autopilot

Życzymy bezpiecznych powrotów do domów!

18:30

Popsute Tico na obwodnicy

Zadzwonił do nas słuchacz z ostrzeżeniem - na obwodnicy Trójmiasta na wysokości Matarni na pasie w kierunku Łodzi stoi popsute Tico i blokuje ruch. Sytuacja jest nie za ciekawa bo auto utknęło na lewym pasie, pasie szybkiego ruchu. Tutaj przyda się uwaga i redukcja prędkości.

Ruch na pomorskich drogach i w Trójmieście uspokoił się. Chwila stania czeka jeszcze jedynie na ul. Opata Jacka Rybińskiego przy Parku Oliwskim.

17:31

Ruch w Trójmieście się uspokaja

Nie powinno już być śladów po kolizjach w Gdyni na Wielkopolskiej i w Gdańsku na leśnym odcinku Słowackiego w kierunku Wrzeszcza. Pilnujmy jednak prędkości - warunki dzisiaj zimowe na wielu odcinkach tras. "Sopocka w górę bez najmniejszych utrudnień - oby tak codziennie" pozdrawia pan Grzegorz.
Cały czas trzyma ścisk na Estakadzie E. Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. Od terminalu toczymy się w mniej więcej dwukilometrowym zatorze

W Gdańsku ul. Jabłoniowa od ul. Leszczynowej do obwodnicy bardzo wolno.

Na Małomiejskiej korek zmalał stoimy kawałek przed Lotosem do Platynowej. Zniknął też zator na Al. Armii Krajowej do Łostowickiej - z obu stron dojeżdżamy ze spokojem bez stania w długich kolejkach.

Korek mamy w Oliwie w obu kierunkach wzdłuż Parku Oliwskiego, ale na Spacerowej luz w obie strony.

17:27

Warunki na drogach się pogorszyły? Na drogi wyjechał pług

Zdaje się, że warunki na drogach się pogorszyły - kierowcy donoszą o pługu na Armii Krajowej w stronę centrum - chyba chodzi o Gdańsk. Proszę uważać - mamy zimę, drogi są z reguły śliskie, niezależnie od tego czy pada śnieg czy nie. Spacerowa w górę w dużym towarzystwie na całej długości, maksymalnie na drugim biegu - pozdrawia pan Piotr.

Sobieskiego w górę do ronda super gładko, tylko ciemno, bo oświetlenia brak - napisał inny słuchacz.

Na Wielkopolskiej w Gdyni doszło do kolizji dwóch aut - zdarzenie miało miejsce na wysokości Pl. Górnośląskiego, na pasie w kierunku Orłowa. Tutaj utrudnienia, trzeba uważać.

Odpuścił nieco korek na Oruni Górnej - Małomiejska zatyka się od Madalińskiego, a nie od Traktu. Bardzo wolno jedziemy do pętli. Stoimy za to na Havla do Świętokrzyskiej.

16:56

Kolizja na Wielkopolskiej w Gdyni

W Gdyni kolizję mamy na Wielkopolskiej w dół przed Sopocką, policja już jedzie na miejsce. Tutaj możliwe utrudnienia. Nie zmniejsza się kolejka aut z drugiej strony na Wielkopolskiej do Sopockiej w stronę obwodnicy stoimy w blisko dwukilometrowej kolejce. Stoimy też na Estakadzie od wysokości ulicy Janka Wiśniewskiego do Obłuża.

Uważajmy na obwodnicy - jak pisze pan Marcin - w stronę Łodzi na węźle Borkowo kierowca zawracał pod prąd na drodze ekspresowej. Prawdopodobnie przegapił zjazd. Dla niektórych zawrócić 5 km dalej na bezpiecznym węźle jest więcej warte niż życie - dodaje pan Marcin...

Na Obwodnicy spowolnienie na wysokości Straszyna na pasie w kierunku Łodzi - podobnie na zjeździe ze Straszyna do Obwodnicy - spowolnienie na Starogardzkiej - jedziemy żółwim tempem.

16:12

Coraz ciaśniej na Oruni Górnej

Na Oruni Górnej coraz ciaśniej. Jedziemy zderzak w zderzak od traktu Św. Wojciecha do góry: Małomiejską i dalej Świętokrzyską, w druga stronę jedziemy bez problemów. Duży ruch na Al. Żołnierzy Wyklętych do Potokowej, ale bez korka - leśny odcinek Słowackiego czysty. W dużym towarzystwie jedziemy do obwodnicy ulicą Spacerową - ale tutaj sytuacja się póki co nie pogarsza.

11:15

Pożar auta w Gdyni na Chwaszczyńskiej

Jak informuje nasz słuchacz Adam na ul. Chwaszczyńskiej w Gdyni - na wysokości Rdestowej - w stronę Tuchomia pali się auto. I wysyła zdjęcia:

 

chwaszczynskaFot. Słuchacz Adam/603 06 06 06

08:30

Zepsuty autobus na Czarnym Dworze w Gdańsku

Na Czarnym Dworze kilka metrów od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II stoi zepsuty autobus - informuje pani Kasia.

07:45

Mały ruch na DK 91. Można jechać bez problemów

"Dojazd do ronda w Rusocinie od strony Tczewa, jak na tą godzinę wyjątkowo swobodny" - pisze Kuba.

07:25

Z Kokoszek na Zaspę bezproblemowo

"Gro ludzi chyba jeszcze ma urlopy, bo zjazd z Kokoszek przez ulicę Budowlanych i Słowackiego do Zaspy płynnie i bez zatrzymania nie licząc świateł", pisze nasz słuchacz.

06:59

Gdynia ciasna na wyjeździe z Obłuża

W Gdyni stoi pułkownika Dąbka od galerii handlowej do wjazdu w Kwiatkowskiego. Możemy tu poczekać kilka minut.

06:30

Gdańsk: Trakt św. Wojciecha i Jana z Kolna z większym ruchem

Nieco zatyka się końcówka Traktu św. Wojciecha przed Okopową w kierunku centrum Gdańska. Do dwóch zmian świateł możemy tu poczekać. Gęściej na Kartuskiej na Siedlcach w kierunku Nowych Ogrodów.

W większym towarzystwie podróżujemy Jana z Kolna od Placu Solidarności w kierunku Klinicznej.

06:00

Dzień dobry! Zaczynamy Autopilot

W tym miejscu znajdziecie najświeższe informacje z dróg Pomorza. 

Korek? Wypadek? Możecie nas o tym poinformować. Piszcie sms lub dzwońcie na nr 603 06 06 06.