Pomorze biega
Fot. S. Pięta

wtorek,

25 lutego 2014

20:58

Test Coopera Radia Gdańsk za nami - RELACJA AUDIO

Biegają i pomagają niepełnosprawnemu Piotrusiowi. W Sopocie wystartowała druga edycja naszej akcji Pomorze Biega. 50 biegaczy spotkało się w Ergo Arenie, gdzie na bieżni przygotowanej na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce przeszli test Coopera.

To 12-minutowy bieg, podczas którego zawodnik ma za zadanie przebiec jak najdłuższy dystans. Najlepsze wyniki zanotowali:

Krzysztof Pawłowski - (Biegający Tczew) - 19 okrążeń = 3800 metrów
Wojciech Łagownik - (PowerOn3city) - 18,75 = 3750 metrów
Piotr Suchenia - (Run-Passion.pl) - 18,5 - 3700 metrów
Radosław Sadłos (International Paper Kwidzyn) - 18,5 - 3700 metrów
Relacja Tomka Galińskiego z Testu Coopera Radia Gdańsk

Podczas tegorocznych imprez odbywających się w ramach akcji Pomorze Biega pomorscy biegacze będą jednak nie tylko pokonywać kolejne kilometry, ale również zbierać pieniądze na pionizator dla niepełnosprawnego 10-latka z Połchowa.
Rodzinne zdjęcie wszystkich uczestników Testu Coopera Radia Gdańsk
Jak tłumaczy Marcin Dybuk, dyrektor marketingu Radia Gdańsk i współorganizator akcji Pomorze Biega, to 10-letni chłopiec, który 5 lat temu uległ poważnemu wypadkowi. Podczas samochodowej kraksy złamał kręgosłup. Rodzice kupili mu wózek, ale aby chłopiec mógł w przyszłości stosunkowo normalnie funkcjonować konieczny jest zakup tzw. pionizatora. Potrzeba na niego 23 tysięcy złotych. Dotychczas udało się zebrać ponad 3 tysiące.

Warto zauważyć, że dla każdego, kto wpłaci na rzecz Piotrusia co najmniej 59 złotych czeka miły upominek. To profesjonalna koszulka dla biegaczy.

O tym jak pomóc Piotrusiowi można dowiedzieć się więcej na stronie pomorzebiega.pl w zakładce "Pomagamy".
Zobacz Galerię