Kultura
Fot. mat. prasowe

wtorek,

27 sierpnia 2013

17:03

Rekordowa liczba uczestników pobiegnie w 51. Biegu Westerplatte

Bieg Westerplatte, najstarszy bieg uliczny w Polsce, już 14 września wystartuje w Gdańsku. Zapisy potrwają jeszcze tylko przez dwa dni, ale już wiadomo, że wystąpi w nim rekordowa liczba biegaczy.
Jak informuje Leszek Paszkowski dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, do dziś zapisała się już rekordowa liczba uczestników. Poinformował również, że tegoroczny bieg będzie miał nową formułę.

10-kilometrowa będzie bigła od pomnika Westerplatte przez ulice Gdańska, skończy się na Targu Węglowym. Do chwili obecnej mamy zgłoszoną rekordową liczbę uczestników, prawie 3 tys. Ostatecznie liczymy na frekwencję w okolicach 3900 osób. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy zarówno z kraju, jak i zagranicy, powiedział Paszkowski.

mapa copyScreenShot168
Bieg Westerplatte organizowany jest już po raz 51. Ma on formułę otwartą, wystartować może każdy i co istotne, również każdy może wygrać. Najlepsi biegacze otrzymują czeki na łączną kwotę ponad 20000 PLN.

Kolejna kwota 10000 PLN to pula nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy.

Od samego początku patronem biegu jest Radio Gdańsk. Nadajemy na częstotliwości 103,7, dlatego dla osoby, która dobiegnie jako 1037 ufundowaliśmy specjalną nagrodę.

Zgłoszenia można dokonać na stronie www.westerplatte.sts-timing.pl. Po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 20 PLN.
Zobacz Galerię