Kultura

czwartek,

01 sierpnia 2013

13:53

20. Bieg św. Dominika

W najbliższą sobotę (3 sierpnia), odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Biegu św. Dominika. Program sportowy obejmuje cztery kategorie: Wyścig „wózkarzy”, Bieg Kobiet i Bieg Mężczyzn na klasycznym dystansie 5 km, Bieg VIP-ów oraz Bieg Elity Mężczyzn – Mistrzostwa Polski na 10 km. Trasa przebiega przez centrum gdańskiego Głównego Miasta, ze startem i metą przy Neptunie.
W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Wyścig „wózkarzy” otwiera imprezę i ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych. Szczególnie popularny jest Bieg na klasycznym dystansie 5 km. Dla chętnych przygotowano 1000 miejsc startowych.

Główną atrakcją będzie Bieg Elity Mężczyzn – Mistrzostwa Polski na 10 km, w którym rywalizować będą ze sobą najlepsi polscy i zagraniczni biegacze, a także kwalifikowani amatorzy. Bieg VIP-ów to wydarzenie towarzyskie, w którym wezmą udział osobistości ze świata polityki, biznesu i sportu.

Festiwal Biegowy zlokalizowano na gdańskiej Starówce. Uczestnicy pobiegną przez Długi Targ, Mieszczańską, Ogarną, Garbary i Długą, a także przez Targ Węglowy. Każdy zawodnik otrzyma pakiet sponsorski o wartości 50 zł: koszulkę, pamiątkowy medal, pakiet regeneracyjny i inne. Przewidziano też nagrody finansowe, za trzy pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych.

Bieg św. Dominika to stosunkowo nowa tradycja Jarmarku św. Dominika. Uznawany jest za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów, imprezę biegowo-promocyjną na Wybrzeżu. Zawodnikom kibicuje blisko 30.000 widzów, w tym wiele z 300.000 uczestników Jarmarku. Oficjalna strona Biegu: www.biegdominika.com.