Kultura
źródło: materiały promocyjne

czwartek,

25 lutego 2016

14:00

Zachwycające obrazy malowane przez mamę - artystkę i jej dwójkę dzieci

Połączenie realizmu z bajkowym światem. Takie są obrazy Marty Derkiewicz, które tworzy wraz ze swoimi dziećmi - 7-letnią Marianną i 9-letnim Juliuszem. Wystawa ich prac "Malowany świat" zostanie otwarta w piątek w foyer Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Każdy marzy, żeby na chwilę oderwać się od codzienności, która jest szara i obarczona problemami. Tęsknimy za światem dzieciństwa i beztroski. Patrząc na obrazy Marty Derkiewicz można na chwilę zanurzyć się w tej baśniowej rzeczywistości.

ŚWIAT MARZEŃ I FANTAZJI

- W trakcie wspólnej pracy udało nam się pokazać świat pełen dziecięcych marzeń i fantazji, świat odrealniony, oddalony przez "dorosłe" problemy. Jednocześnie bliski, ukryty za kurtyną snów, gotowy pojawić się jak za dotknięciem magicznej różczki dzięki chwili zabawy, czułości... Świat, który zaprasza nas do siebie, prowokuje do momentu zastopowania w codziennym biegu, znalezienia chwili czasu na spokojną rozmowę, uśmiech... - tak mówi o swych obrazach Marta Derkiewicz.

- Z pewną dozą nieśmiałości pokuszę się o stwierdzenie, że nigdy wcześniej nie współtworzyłam tak udanych prac. Kreatywność i inwencja twórcza moich dzieci nadała obrazom wyjątkowy charakter i klimat - zachęca do odwiedzenia wystawy artystka.

malowany swiat2
malowany swiat3Fot. Marta Derkiewicz

WYSTAWA W FOYER FILHARMONII

Wielkoformatowe obrazy (2 m x 1,5 m) będzie można oglądać w foyer Filharmonii Bałtyckiej od 26 lutego do 16 marca 2016 roku. Wernisaż odbędzie się 26 lutego o godz. 18:00.

Marta Derkiewicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Oprócz malowania zajmuje się projektowaniem biżuterii, organizowaniem akcji społecznych, wystaw i pokazów mody. Założycielka Delicji Artystycznych.

Marzena Bakowska